SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, bu akşam lider Galatasaray ile Kasımpaşa arasındaki karşılaşmayla resmen start alacak ikinci yarı öncesinde çarpıcı sözler sarfetti. Deneyimli teknik adam, takımın çok iyi bir hava yakaladığını ve birkaç hafta içinde zirveye çıkabileceklerini vurguladı. Güneş, “Kupa maçlarında rakiplerimizi iyi oynayarak mağlup ettik. Böylece sadece 3 puan değil, özgüvenimizi de geri kazandık. Artık kupayı bir kenara bırakıp, ligi düşünmeye başladık. Karabükspor maçını kazanıp, galibiyet serisine başlamayı planlıyoruz. Kısa zamanda zirve ortağı olacağız” ifadelerini kullandı.

Elbette bazı gerçeklerin farkında olduklarını da belirten Güneş, “Puan cetveline baktığımızda liderin 9 puan gerisindeyiz. Bu da şu demektir, onları yakalamak için onlardan daha fazla efor sarfetmeliyiz. Tempomuzu arttırmamız gerekiyor. Bunun farkındayız ve başaracağız” dedi. Zorlu maratonda taraftarın desteğine de çok ihtiyaç duyacaklarını kaydeden Güneş, “Bazı puan kayıplarının ardından bize olan üzüntü ve kızgınlığı çok iyi anlayabiliyorum. Ancak bunu bir babanın çok sevdiği çocuğuna olan kızgınlığı gibi algılamak gerektiğini düşünüyorum. Trabzon halkı, takımına küsmez” diye konuştu.

ÜLKESİNİ SEVEN ADALET İSTER

Şenol Güneş, Trabzonspor'un ligde sadece saha içinde mücadele etmediğini, bazı dış faktörlerle de uğraştığını belirtti. Deneyimli hoca, “İlk yarıda takım olgusunu tam anlamıyla yerli yerine oturtamadık ama bizi etkileyen bazı dış faktörler de vardı. Elbette bunlara takılıp kalamayız ama biz ülkesini seven insanlarız ve adalet beklemek hakkımız. Sadece üzülmekle hiçbir sorun çözülmez. Her şeye rağmen işimizi yapmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:09:30,