SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Yönetimi'yle devamlı olarak telefonla görüşen ve “Artık Montpellier'de oynamam” diyen Faslı yıldızın bu süre zarfında kulübü ve başkanı Nicollin'i ikna etmesi bekleniyor.

Yaklaşık 15 gündür Younes Belhanda ile yatıp kalkıyor F.Bahçe taraftarı. Öyle ki beklenti o kadar büyüdü ki, Faslı oyuncunun gelmemesi durumunda büyük bir hayal kırıklığı yaşanacak gibi gözüküyor.

Fenerbahçe’nin her konuda anlaşmaya vardığı ancak kulübü Montpellier'i ikna edemediği Younes Belhanda, Afrika Uluslar Kupası için bulunduğu Fas Milli Takımı'nda önceki gün suskunluğunu bozmuştu. “Başkan Nicollin ile görüştüm. F.Bahçe bana burada kazandığım paranın üç katını teklif etti. Ben de bu teklifi kabul ettim ve gitmek istediğimi açık açık söyledim” ifadelerini kullanmıştı.

Bu ifadelerin ardından iyice keyiflenen sarı-lacivertli yöneticiler, dünden bu yana devamlı olarak Belhanda'yla temas halindeler. Sürekli telefon görüşmesi yapılan 22 yaşındaki yıldız, artık Montpellier'de oynamak istemediğini sarı-lacivertli yöneticilere yineledi.

NICOLLIN REST ÇEKMİŞTİ

Ve tam bu sırada sıcak bir gelişme yaşandı. Fas futbolunun önemli haberlerini sunan marocfootball.com sitesi, Fas Futbol Federasyonu'nun Belhanda'ya transfer görüşmeleri yapması için 48 saat izin verdiğini kaydetti. Yani oyuncu, bu süre zarfında Montpellier'in direncini kırıp, F.Bahçe'ye imza atabilir.

Bilindiği gibi Kanarya, Montpellier'e 9 milyon euro bonservis bedeli teklf etmiş fakat Montpellier Başkanı Louis Nicollin “Böyle saçma bir teklif olamaz. Parayı bana 3 yılda ödeyeceklermiş. Benim için F.Bahçe defteri kapanmıştır” diyerek çok ağır ifadelerle sarı-lacivertli yöneticilere rest çekmişti.

 İrfan YİRMİBEŞ/AMK