SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılılar, SB Elazığsporlu Herve Tum'un maliyeti yüksek çıkınca rotayı tekrardan Kanadalı golcü Rob Friend'e çevirdi. PTT 1. Lig'de üst sıralara tırmanmak için golcü arayışlarını sürdüren Göztepe'nin Elazığsporlu Herve Tum'un yüksek maliyeti elini yaktı. Kurmayların Teknik Direktör Kemal Kılıç'ın isteği üzerine temasa geçtiği oyuncunun yüksek maliyeti dudak uçuklattı. Kamerunlu golcünün Süper Lig ekibinden 350 bin euro alacağı olduğu, önümüzdeki sezon için de 500 bin euroluk bir sözleşmesi olduğu öğrenilirken, Elazığ'ın da bonservis ücreti talep etmesi Göz-Göz'lü kurmayların geri adım atmasına sebep oldu.

İSTANBUL’DA İMZA ATACAK

Kamerunlu golcüye “Alacaklarını bırak Göztepe'ye gel” teklifinde bulunan Göz-Göz, aldığı olumsuz yanıt üzerine bu oyuncunun transferini askıya almak zorunda kaldı. İbreyi tekrar Almanya'ya çeviren kurmaylar, E.Frankfurt'un Kanadalı golcüsü Rob Friend için yeniden nabız yoklamaya başladı. Dubai'de Bundesliga ekibi ile kampta bulunan 26 yaşındaki golcünün önümüzdeki günlerde İstanbul'a gelip imza atması bekleniyor.

Öte yandan K.Paşa'dan ayrılan ve daha önce prensip anlaşmasına varılan orta saha oyuncusu Ali Bilgin'in birkaç gün içinde imza atması bekleniyor.