SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapım ihalesi GİNTAŞ A.Ş’ye verilen Timsah Arena Stadyumu’nun inşaatı, yüklenici firmanın yaşamış olduğu maddi sıkıntılar nedeniyle durdu.

Öte yandan GİNTAŞ firması sahipleri Necip Naci Doğru, Zafer Tolunay ve Enver Eren Bursa 1’inci Asliye Ticaret Mahkemesi’nden iflas erteleme istedi. Mahkemede bu talep üzerine 2 mali müşavir ve bir inşaat mühendisinden oluşan kayyum atadı. Mahkeme ayrıca şirketin mal varlığının korunması için tedbir kararı aldı.

BELEDİYEDEN RAHATLATAN AÇIKLAMA

Bursa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, konuyla ilgili süreci takip ettiklerini belirterek, “Şirket maddi sıkıntılarından kurtulmak için böyle bir karar almış. Hukukçularımız bize bu konuda görüş bildirdi ve bu kararla GİNTAŞ’ın rahatladığını söylediler. Bursalılar merak etmesin şu an şirket stadın kaba inşaatının yüzde 95’lik bölümünü bitirdi. Çok büyük sorunlar olursa belediye yüzde 5’lik bölümü başka bir müteahhide yaptırabilir. Bilindiği gibi çatı gibi, iç donanımlar, zemin gibi birçok ihale başka firmalar tarafından yapılacak. O nedenle Timsah Arena’nın yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından yeniden harekete geçeceğini düşünüyoruz” diye konuştu.