SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim: Teknik direktör, futbolcular, başkan, yöneticiler ya da transfer edilen futbolcuların hiçbiri G.Saray'dan büyük değildir, olmadı ve olamaz da!

İlk yarının sona ermesiyle birlikte, transfer döneminde sessiz kalan Fatih Terim dün Kasımpaşa karşısında alınan yenilgi sonrası sessizliğini bozdu. Basın toplantısına karşılaşmayı değerlendirerek başlayan Terim, soru sorulmasına izin vermeden hem Galatasaray yönetimine hem camiaya hem de medyaya seslendi. Karşılaşma sonrası hazırladığı metini okuyan İmparator, artık sadece futbola odaklanmak istediğini ve buna engel olanlara kesinlikle müsade etmeyeceğini söyledi.

”YETERİNCE MALZEME OLDUK”

Fatih Terim, gazetecilere “Bana başkan bunu demiş, o şunu demiş gibi sorularla gelmeyin. Yeterince malzeme olduk zaten” derken “Son günlerde yaşanan olay ve haberlerele ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. Konuşmak niyetinde değildim ama konular başka yerlere çekiliyor. Sessiz kaldım ama sessizlik bile önemli bir yanıttı. Her kelimenin dikkatli seçildiği bir durumdayız. Okuyarak cevap vereceğim” dedi ve hazırladığı metni çıkardı.

”İÇERİDEN ÇÖZÜLDÜK’

İmparator, okuduğu metinde alınan başarılı sonuçlara rağmen kulübün karıştırılmaya çalışıldığını söyledi ve “Son iki yılda alınan sonuçlara rağmen, bir camia kendi içinden de karıştırılabiliyormuş. Geçmişin muhasebesini yapmak istemiyorum. Geleceğe bakarken insanların atacağı 1 adıma 10 adımla karşılık vermek isterken önüme çıkarılan engellerden dolayı çok sıkıldım. Ben sanıyordum ki başarısızlık durumlarında kulüpler karışır. Halbuki son bir buçuk iki senedir yaşanan sürekli başarıya, alınan puan ve kupalara, ilk 16 sıralamalarına rağmen bir camia durduk yere içeride çözülebiliyor ve karıştırılabiliyormuş” cümlelerini kullandı.

“İŞİMİZE BAKALIM”

Kulüp menfaatleri ve geleceğini ön plana çıkaran deneyimli hoca, “Hata yapmak insanlara mahsustur. Hatalardan beslenmek ve hatta tadını çıkarmak hiç kimseye yarar getirmediği gibi kimlere mahsustur ona siz karar verin. Kulüp menfaatleri ve geleceğini, G.Saray markasının değerini, Avrupa'daki itibarını zedelemeden ağız tadıyla içimizde daha iyi anlaşarak işimize bakalım. Herkes sadece işini yaparsa çok daha huzurlu oluruz” diyerek camiaya mesaj verdi.

BAŞKANA YANIT: ”ÖNCE ELEMANIM”

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray TV'de Fatih Terim için “Profesyonel olarak çalışan bir eleman” demiş, Divan Kurulu toplantısında ise “Fatih Hoca başarılı bir eleman. Aramızda herhangi bir sürtüşme olmadı” ifadesini kullanmıştı. Terim, dünkü basın toplantısında “Bir Galatasaray sevdalısı ve aşığı olarak, bu kulübe 40 yıl hizmet etmiş ve sadece hocası olarak değil Divan üyesi olarak da bu kulübe 40 yıl hizmet etmiş birisi olarak, Galatasaray'ın bir elemanı olarak, tekrar ediyorum elemanı olarak kişilerle ve olaylarla değil sahayla oyunla ve futbolcuyla ilgileneceğim ve konsantrasyonumuzun saha dışı olaylarla bölünmediği bir ortam rica ediyorum” sözlerini kullandı.

AYSAL İLE YÜZLEŞEBİLİR

Sarı-kırmızılı kulüpte 25 yıllık Genel Kurul üyeliğini doldurup, kulübün en yüksek organı olarak kabul edilen ‘Divan Kurulu üyeliği'ne hak kazanan teknik direktör Fatih Terim, beratını bugün gerçekleştirilecek olağanüstü toplantıda alacak. “Divan Kurulu Beratı” takdim merasiminde İmparator'un Başkan Ünal Aysal ile bir araya gelip gelmeyeceği merak konusu…

Egehan ŞENGÜL

Yayınlanma Tarihi:23:26,