SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya'nın en saygın gazetelerinden La Gazetta dello Sport'un köşe yazarlarından, Wesley Sneijder'in yakın dostu olarak da bilinen Matteo Dalla Vite, Hollandalı futbolcunun Galatasaray'a transferi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Hafta içinde Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın danışmanı Bülent Tulun'un ifade ettiği gibi, Wesley Sneijder'in Inter'den iki milyon avroluk bir alacağının olduğunu doğrulayan Dalla Vite transfere ilişkin, “Galatasaray ile Wesley her konuda anlaştı. Ortada sadece Sneijder'in Inter'den temin etmesi gereken iki milyon avroluk bir alacak var. Galatasaray eğer bu bedeli öderse Wesley'nin Türkiye'ye transferi anında tamamlanır” yorumunu yaptı.

Sneijder'in mevcut durumunu analiz etmeyi sürdüren İtalyan gazeteci, “Galatasaray ile Inter arasında yapılan ‘esrarengiz' madde, 5 Şubat'a kadar geçerliliğini koruyacak. Sneijder'in Premier Lig'den teklif beklediği ve hep bunu düşündüğü doğru. Galatasaray onun için elinden gelen tüm çabayı sarf ediyor ve Wesley'nin istediği şartları ona sunuyor. Önümüzdeki her saat belirleyici olacak” ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı. (tr.eurosport)

Yayınlanma Tarihi:15:44,