SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emerson, Coritiba'ya birlikte geldiği 9 arkadaşının aksine yol yorgunu olmadığını söyledi. Onlar uyurken idmana çıktı, 1 hafta sonra sözleşme imzaladı.

Sezon açıldıktan sonra Benfica'dan alınan ancak gösterdiği performansla kısa sürede takımın değişilmezlerinden biri olan Emerson Da Conceiçao, Trabzonspor Dergisi'ne açıklamalar yaptı. Brezilyalı sol bekin futbola başlangıç hikayesi ise anlattıkları arasında en çarpıcı olanıydı. Emerson, “Ailem futbolcu olmamı kesinlikle istemiyordu. Ancak bir arkadaşım onları ikna etti. Ben de Brezilya'nın pek çok yerinden menajer ve gözlemcilerin takip ettiği bir turnuvaya katıldım. Turnuva sonunda ülkenin önemli takımlarından Coritiba, ben dahil 10 oyuncuyu davet etti. Bizi 1 hafta boyunca deneyeceklerini söylediler” dedi.

A TAKIM HOCASI BEĞENDİ

Emerson sözlerini şöyle sürdürdü: “Coritiba'ya vardığımız gün çok ilginç bir şey oldu. Görevli antrenör bize, ‘Yoldan geldiğiniz için yorgun olabilirsiniz. İçinizde antrenman yapmak isteyen var mı?' diye sordu. 9 arkadaşım da antrenman yapmayacaklarını söylediler. Sadece ben çalışmak istediğimi söyledim. İlk antrenmana çıkınca kulübün profesyonel takımının antrenörünün gözlemleyebildiği tek oyuncu da ben oldum. Diğer arkadaşlar uyumaya gitmişti. O sayede, o antrenmandan bir hafta sonra henüz 17 yaşındayken profesyonel bir kulüple ilk sözleşmemi imzaladım ve resmen futbolcu oldum.”

ANNEM EVİN DİREĞİDİR

“Trabzon'da annem ve abimle yaşıyorum. Annem Trabzon'u çok sevdi ve çok çabuk alıştı. Abim de bana çok yardımcı oluyor. Halimizden şikayetçi olmak nankörlük olur. Annem çok dindar bir kadın. Bizim için sürekli dua eder. O evimizin direğidir. Çünkü babam ben Lille'de oynarken vefat etmişti. Hatta o zaman benim için çok zor bir dönemdi çünkü lig devam ediyordu ve Brezilya'ya cenazeye gitmeme de izin vermemişlerdi. Çok üzücü bir anıydı.”

KARİYERİ 1 GOL, TRABZON’DA ŞİMDİDEN 2 GOL

“Kariyerim boyunca sadece 1 gol atabilmiştim, Trabzonspor'da ise yarım sezonda 2 gol attım. Bu tamamen özgüvenle alakalı. Özgüven ne kadar üst düzey olursa, sahadaki beceriniz de o kadar artar. Teknik ekibin ve arkadaşlarımın bana büyük bir güven duyduğunu hissediyorum. Bu gü-venle sahada ekstra katkılar sağlamaya çalışıyorum.”

EN GÜZEL SEVİNEN FUTBOLCU LIONEL MESSI

“İlk golümü Lille'deyken attığımda, takla atarak sevinmiştim. Akhisar'a gol attığımda da aklıma gelen ilk şey o sevincim olmuştu. Zor bir hareket ancak planlı bir şey değildi. En çok Mes-si'nin gol sevinçlerini beğeniyorum. İşaret parmaklarıyla yukarıyı gösterip Tanrı'ya şükredişi hoşuma gidiyor. Çok basit ama anlamlı bir gol sevinci.”

EMRE MÜTHİŞ TEKNİK SONER AYDOĞDU ÇOK AKILLI

“Sahaya çıkacak oyuncularla ilgili tercihleri yapacak kişi hocamız. Bence kenardan gelenlerin üst düzey katkıyı koyabileceği bir takım yapısı oluşturmamız gerekiyor. Bu yapıyı oluşturduğumuzda Emre gibi müthiş teknik kapasitesi olan bir forvet ile Soner gibi takımı çekip çevirebilecek çok akıllı bir orta sahayı daha iyi kullanma şansımız olur.”

 TRABZON’A PİYANGO

Yayınlanma Tarihi:07:25,