SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oyuncu 3.2 milyon euroluk teklif sonrası F.Bahçe'de oynamak istediğini hem Montpellier'e hem de sarı-lacivertlilere bildirdi.

F.Bahçe ve yılda 1 milyon euro kazanan Belhanda, olumlu yanıt alamazsa bu tip durumlarda oyuncuyu tutan FIFA'ya gidecek.

Belhanda'nın kalan 1.5 yıllık kontratını değerlendirecek olan FIFA da F.Bahçe'nin teklifini ‘makul' bulup transfere izin verecek…

F.Bahçe, uzun süredir peşinden koştuğu Younes Belhanda'yı kadrosuna katmak için Montpellier ile yapılan pazarlıklar sonuç vermezse FIFA kozunu oynayacak. Fas Milli Takımı ile Afrika Kupası'nda yer alan 22 yaşındaki yıldız, Fransız ekibinin Başkanı Louis Nicollin'e haber göndererek, artık Montpellier'de forma giymek istemediğini ve Türkiye'ye gitmesine izin verilmemesi halinde hakkını FIFA'da arayacağını dile getirmişti.

ELİ ÇOK KUVVETLİ Sarı-lacivertliler, teknik direktör Aykut Kocaman'ın ısrarla istediği yıldız futbolcu için Montpellier'e yaptığı 10 milyon euroluk teklife resmi cevap bekliyor. Belhanda kulübünün olumsuz tavrını sürdürmesi halinde FIFA'ya gitmeyi planlıyor. F.Bahçe'den aldığı 3 milyon 250 bin euroluk teklifi hayatının fırsatı olarak gören genç yıldız, 2014 yılına kadar sözleşmesi bulunmasına rağmen ayrılma isteğini dile getirecek.

Bu tür davalarda oyunculardan yana tavır alan FIFA'yı düşünürsek, Montpellier'e karşı F.Bahçe ve Belhanda cephesinin eli kuvvetli. Çünkü Belhanda'nın aldığı 1 milyon euroluk yıllık ücret ve kontratında kalan 1.5 sezon gözönünde bulundurulduğunda Kanarya'nın 10 milyon euroluk teklifi hiç de fena bir rakam değil.

10 MİLYON EURO

Ayrıca sarı-lacivertliler, Montpellier'e resmi teklif yaparak, kulübünden futbolcuyla görüşme izni aldıkları için de çok rahatlar. Bu konuda FIFA'nın F.Bahçe'ye bir yaptırımı söz konusu olamayacak. Belhanda konusuyla başını ağrıtmak istemeyen Başkan Louis Nicollin'in de bu durumda elinde fazla alternatif kalmıyor. Ya takımda kalmak istemeyen Belhanda'yı 10 milyon euro gibi kimsenin vermediği bir rakama elden çıkaracak ya da FIFA kapılarında mücadele verecek.

BELHANDA: BAŞKANA SÖYLEDİM

2013 Afrika Uluslar Kupası için Fas milli takım kadrosunda bulunan Younes Belhanda, kulüpten ayrılmak istediğini ve bunu Montpellier Başkanı Louis Nicollin'le konuştuğunu, gitmek istediğini başkana açık açık söylediğini dile getirdi. “Durumda herhangi bir değişiklik yok. F.Bahçe bana Montpellier'nin ödediğinden 3 kat daha fazla para ödeyecek. Ben onlarla anlaştım” diyen 22 yaşındaki oyuncu, basında çıkan Tottenham iddiaları hakkında ise kendisine gelen herhangi bir teklifin olmadığını söyledi.

Montpellier Başkanı Louis Nicollin ise iyi bir teklif gelmesi durumunda Younes Belhanda'yı bırakabileceğini söylerken, Belhanda'sız da ayakta kalabileceklerini dile getirerek rest çekmişti.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK

KOCAMAN'A YİNE TEPKİ! 

NICOLIN ÇILDIRDI! 

SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ! 

‘OKÇU' İŞBAŞINDA 

BU HAFTA FENERLİ OLACAK

LEFTER'E SELAM KUPAYA DEVAM

SEMİH SİFTAH YAPTI

‘KOCAMAN İSTİFA' SESLERİ

ALEX'TEN DUYGULANDIRAN TWEET

II. EMENIKE SEFERİ

ŞİDDETE HAYIR!

Yayınlanma Tarihi:07:24,