SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

YKK Başkan Yardımcısı Erdal Celal Sumaytaoğlu, son Atçılık Çalıştayı’ndaki yaptığı açıklamalarla at sahiplerinin kazancına kazanç katacağının müjdesini verirken, TJK’nın belkemiği olan ganyan bayilerini yine sahipsiz bıraktı

TÜRKİYE Jokey Kulübü’nde düzenlenen son Atçılık Çalıştayı’nda Yüksek Komiserler Kurulu (YKK) Başkan Yardımcısı Erdal Celal Sumaytaoğlu’nun yaptığı konuşma ‘cilalı’ ama içerisinde ciddi ‘handikaplar’ barındıran bir konuşmaydı. Sumaytaoğlu 2013 yılı yarış programı hakkında bilgiler verirken, geride bıraktığımız yıl 573 olan yarış günü sayısının 617’ye yükseldiğini söyledi. YKK Başkan Yardımcısı Sumaytaoğlu ayrıca yarış ikramiyelerinin 2013 yılı için yaklaşık 319.500.000 TL’ye yükseltildiğinin de müjdesini verdi.

Fakat Sumaytaoğlu, uzun yıllardır yatırılan bilet tutarı üzerinden %5 olan TJK’nın ‘dükkanı’ konumundaki ganyan bayii primlerinin artırılacağı konusunda ise herhangi bir müjde veremedi. Yani 2013 yılında da daha önceki yıllarda olduğu gibi, kulübün ekonomisinin belkemiği konumundaki ganyan bayilerinin içine düştüğü ‘darboğazın’ çözülmesine yönelik sevindirici bir haber veremedi. YKK Yönetimi ‘yine, yeni, yeniden’ at sahiplerine kepçeyle verirken, bayilere çay kaşığını bile çok gördü.
Erdem ERGÜDEN / AMK