SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vatan Gazetesi’nin haberine göre Bodrum’da işadamı Yüksel Çağlar’ın verdiği davette F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal arasında büyük tartışma yaşandı.

İşte Vatan Gazetesi Spor Müdürü İbrahim Seten’in, Bodrum’da küfürleşmeye kadar gittiğini iddia ettiği o gecede yaşanan olaylar;

Küfürlerin havada uçuştuğu, masaların devrildiği olay işadamı Yüksel Çağlar'ın davetinde yaşandı. Ünal, önce Özgür Çek'in maliyetine sonra Yanal'la yan yana oturmalarına tepki verdi. Aziz Yıldırım'ın “Ben başkan olduğum müddetçe Ersun Yanal, F.Bahçe'de teknik direktörlük yapamaz” sözüne karşın Ünal “Hayır istiyorsun, ben seni tanıyorum” deyince ortalık karıştı.İkiliyi aralarında oturan İhsan Kalkavan ayırırken, gerginlik Çağlar'ın çabalarıyla giderildi. Süper Lig'de sezonun ikinci yarısının başlamasına sadece 2 gün kala transfer haberlerinin meşgul ettiği gündemi değiştiren haber Bodrum'dan geldi. Transferleri gölgede bırakan bu haber Kulüpler Birliği'nin eski başkanı Aziz Yıldırım ile mevcut başkan Halil Ünal'ın kavgası.

Kavganın yaşandığı yer ise futbol dünyasına yakınlığı ile bilinen ve son olarak Aykut Kocaman'ın istifa kararından dönmesinde büyük rol oynayan Yüksel Çağlar'ın yaklaşık 10 gün önce Bodrum'da verdiği özel davet. Bodrum'un merkezinde yer alan ve sadece 10 masanın bulunduğu bu küçük mekânda Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Beşiktaşlılığı ile bilinen işadamı Mubariz Mansimov, Kasımpaşalı yönetici ve işadamı İhsan Kalkavan, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, başkan vekili Abdullah Kiğılı, ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen ve yapımcı Acun Ilıcalı, Çağlar'ın davetlisi olarak biraraya geldi.

ÖZGÜR SOHBETİ ORTAMI GERDİ

EKİBİN futbol orijinli olması nedeniyle gecede ağırlıklı olarak futbol konuşulurken, ilerleyen saatlerde Eskişehir ve Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal da teknik direktörü Ersun Yanal ile birlikte ekibe dahil oldu. Ünal'ın F.Bahçe'nin kadrosunda düşünmediği ve almak istedikleri Özgür Çek'le ilgili olarak sözleri muhabbetin hararetlenmesine neden oldu. Es-Es Başkanı transferin planladıkları rakamlardan daha yükseğe çıkması nedeniyle Aziz Yıldırım'a tepki gösterdi. Halil Ünal, Ersun Yanal'ın Aziz Yıldırım'ın yanına oturmasına ve ikilinin aralarında konuşmasına da bozuldu.

PROMİL SEVİYESİ ARTINCA…

ERSUN Yanal ile Rıdvan Dilmen'in sigara içmek için dışarı çıktığı ve promil düzeyinin yükseldiği 02.00-03.00 sularında ise Eskişehir Başkanı, “Sen benim hocamı ayartmaya mı çalışıyorsun?” diyerek Aziz Yıldırım'a adeta patladı. Başta alttan alan ve böyle bir durum olmadığını anlatmaya çalışan F.Bahçe Başkanı da iş uzayınca “Ben başkan olduğum sürece Ersun bu takımda çalışamaz” diyerek sert çıktı. Ancak bu yanıta rağmen sakinleşmeyen Ünal “Hayır! Sen onu istiyorsun. Ben seni tanıyorum” sözleriyle karşılık verince ise kavga çıktı.

ÜNAL TERK ETTİ, YANAL KALDI

KARŞILIKLI küfürleşmelerin ardından masalar devrilirken, ikiliyi aralarında oturan İhsan Kalkavan ayırdı, gecenin ev sahibi Yüksel Çağlar da ortamı sakinleştirdi. Kavgadan sonra Eskişehir Başkanı Halil Ünal mekandan ayrıldı, hocası Ersun Yanal oturmaya devam etti. Güzel başlayan futbol gecesi tartışmaların gölgesinde sabah 05.00 sularında son buldu.