SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası A Grubu 3. hafta maçında Bursaspor’u 3-2 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, “En çok önem verdiğimiz deplasman kayıplarını sona erdirmekti, gelecek adına umutluyum.” dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası A Grubu 3. hafta maçında Bursaspor’u 3-2 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, “En çok önem verdiğimiz deplasman kayıplarını sona erdirmekti, gelecek adına umutluyum.” dedi.

Kocaman, şu değerlendirmeyi yaptı: “Şubat yanı sonuna kadar milli maçı sayarsak 14 karşılaşma gözüküyor. Maç trafiğinin yoğun olduğu bir dönem. Grup maçları ile başladık. İlk maçımızı kazanmıştık. İkinci maçı da kazandık. Bugün ki maçta, eğer yapabilirsek gruptan çıkmayı çok istiyoruz. Ama eğer Bursaspor’u içerde de mağlup edebilirsek bunu başarmış olacaktık. Bu düşüncelerimizi oyuncularımızla paylaştık. Maça da iyi başladık. Golü bulmak rahatlatıcı oldu. Ondan sonra da bu arayışlarımızı devam ettirdik. Ama maçın ortalarından itibaren, pas trafiğimizde ki dengesizliğimiz, topu tutamamamız Bursaspor’u bizim sahamıza getirdi. Dengeli ilk yarı oldu. Bursaspor biraz daha oyunu tutmaya çalıştı. İkinci yarı daha baskılı bir Bursaspor bekliyorduk. Tam oyunu tutacağımız anda arka arkaya goller geldi. Bu anlamda rakibimizin morali de yükseldi. Hamlelerimiz maçı kurtarmaya yönelikti. İkinci gol şok etkisi yaptı bizde. Bizim en çok ihtiyaç duyacağımız, deplasman kayıplarımızı sona erdirmekti. Bu anlamda gelecek adına çok mutluyum. Maçı çevirme reaksiyonu gelecek adına umut verdi bana.”

Genç Salih’in gelişimi konusunda, “Çok olumlu görünüyor. Şuanda doğruları ile yanlışları bir arada gidiyor. Gelecek adına çok şeyler yapacak gibi görünüyor. Umutluyum.” diye konuştu.

‘MEDYA BANA BİR TAKIM ŞEYLER YAKIŞTIRDI’

“İki tarafta da hakem hakkında tepki oluşturuyorsa hakemlerin biraz kendilerine dönüp bakması gerek. Bugün Yunus Yıldırım, yarın başka biri. Pozisyonlar, fauller çalıp çalınmaması bunlar normal anlık şeyler. Yanlışlar olabilir. Önemli olan oyunun gidişatı, buna müdahalesi. Maçın gidişatında niyet konusunda bazen bazı şeyler gözüküyor. Bunu art niyet olarak söylemiyorum. Bugünlük bu kadar konuşmak yeterli…”

Kocaman öne geçtikleri golden sonra şapkasını yere atarak sevinmesi ile oluşan görüntü için “Bu yeni Aykut Kocaman mı?” şeklinde gelen soruya, “Yok öyle bir şey. Bizim ülkemiz klişeler ülkesi. Medya bana bir takım şeyleri yakıştırdı, öyle kalsın. Benim için bir önemi yok.” cevabını verdi.

Ertuğrul Sağlam’ın oyundan atılması ve hakemin oyuna ilave ettiği zaman konusunda ise Kocaman, şunları söyledi: “Sadece Ertuğrul Hocanın sahadan çıkması 2 dakika sürmüştü. Yenilseydik itiraz ederdim. Bir standardın oluşması güven verici olacaktır.”