SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dönemde artan şiddet olaylarına karşı duyarlılık oluşturmak isteyen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yıldız sporcuların özel beste bir şarkı ile bir araya gelmesini sağladı.

Dostluğun ve sporun birleştiriciliğini anlatan klipte; Atletico Madrid’te top koşturan milli futbolcularımız Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nun yanı sıra Semih Kaya, İbrahim Toraman, Tolga Zengin, Mehmet Topal gibi futbolcularımız yer aldı. Karateden H.Seyda Burucu, Cimnastikten Göksu Üçtaş, Güreşten Rıza Kayaalp, Dağcılıktan Tunç Fındık, Sualtı Sporlarından, Şahika Ercümen, Otomobil Sporlarından Burcu Çetinkaya, Basketboldan Kerem Tunçeri, Tugba Palazoğlu, Tekvandodan Bahri Tanrıkulu, Voleyboldan Neslihan Darnel, Atletizmden Aslı Çakır Alptekin,Gamze Bulut, Motosiklet Sporlarından Kenan Sofuoğlu, Tekerlekl Sandalye Basketbolundan Özgür Gürbulak, Bülent Yılmaz, Snowboard ve Otomobil Sporlarından Çiçek Güney de klipte performans sergiledi.

16 Ocak’tan itibaren TV kanallarında, spor ve sanat içerikli programlarda, sosyal medyada, youtube’da,radyo kanallarında, spor tesislerinde, indoor, outdoor ve kapalı devre yayın mecralarında yayınlanmasına karar verilen şarkının söz ve müziği İlke Ulaş Kuvanç’a ait. Klibin yönetmenliğini ise Can Saraçoğlu üstlendi.

Sporcuların seslendirdiği “Güçlü Yarınlar İçin” adlı şarkının sözleri ise şöyle:

Güçlü Yarınlar İçin… Güzel bir geleceğe El ele yürümek için Düşlerimizi başarmak, Yeni rekorlar kırmak için

Sahalarda şiddete Sevgiyle, dur demek için Birlikte yürüyelim Güçlü Yarınlar İçin

Gelin takım olalım Savaşmadan, rakip olmadan Tam şimdi spor yapalım Tek galibi dostluk olan

Güzel bir geleceğe El ele ulaşmak için Birlikte yürüyelim Güçlü Yarınlar İçin