SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BJK TV’ye takımdaki sakat futbolcularla alakalı konuşan Beşiktaş Kulüp Doktoru İsmail Başöz, Portekizli yıldız Manuel Fernandes'in sağlık durumu ile ilgili şunları söyledi:

“Fernandes çift antrenman yapılmadığı zamanda yine bir sahada, bir salonda antrenman yapıyor. Fernandes'in programında bir yandan kuvvetlendirme çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık altı hafta sahalardan uzak kaldığı ve diz ağrısı nedeniyle yeteri kadar çalışamadığı için koordinasyonunu ve kuvvetini yeniden kazandırmak zorundayız. Hafta sonu İstanbul BB maçında oynayıp oynamayacağına teknik heyetle birlikte yapacağımız görüşmeler sonucunda karar vereceğiz. Ne kadar oynatıp oynatamayacağımızın son kararını hocamız verecek.”

Başöz, Veli Kavlak'ın sağlık durumu hakkında ise, “Veli yaklaşık 1 hafta önce kalçasında çok nadir görülen bir kas yaralanması yaşadı. Bir kas yırtığıdır bu, kalçanın dönme haraketlerine yardım eden bir kas. Veli'de de oldukça iyi bir ilerleme var. Hafta sonu oynaması çok kolay değil ama her zaman söylediğimiz gibi her maç için elimizden geleni yaparak futbolcularımızı yetiştirmeye çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.