SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

Son 24 saat içerisinde sözleşmeli futbolcumuz Ozan İpek'in bazı yerel basın ve televizyon kanallarına yaptığı açıklama ve yorumlar dikkatle takip edilmiştir.

Öncelikle kulübümüz; Sistem, karar ve davranışlarında hiçbir vakit kişisel düşünce ve mülahazalar ile hareket etmez. Bu anlamda  değerli bir futbolcusunu ortada çok gerektirici nedenler bulunmadan asla gözden çıkarmaz.

Bu futbolcumuz hakkında kulübümüzce yapılan disiplin işlemleri, TFF Talimatları, sözleşme ve uygulama prensiplerine uygun, yani hukuk çerçevesinde icra edilmiştir. Altı çizilerek de belirtilmelidir ki; Tamamen teknik heyetimizin bilgisi ve koordinasyonu çerçevesindedir.

Futbolcumuz Ozan İpek hakkında teknik heyetimiz ve Yönetimimiz, disiplin cezaları öncesinde tolerans sınırlarını defalarca zorlamış, çıkan sorunları her defasında aile içerisinde çözümler aranmıştır. Bu anlamda kendisini kazanmak adına tüm çaba ve özen dikkatle sarf edilmiştir. Ancak profesyonellerin uymak zorunda oldukları kurallar vardır ve şüphesiz  kulübümüzün menfaat ve prensipleri her türlü düşüncenin üzerindedir.

Bu nedenle mevcut polemiklerden uzakta, futbolcumuz Ozan İpek konusunda bir yanda vazgeçilmez kulüp menfaat ve prensipleri, diğer yanda ise özellikle şampiyon kadroda emeği geçmiş bir evladımız olduğu da düşünülerek, kendisinin de menfaatleri ve gelecekteki sportif yaşamının gözetileceği, en uygun nihai kararın da kısa süre içerisinde verileceği hususu

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bursaspor Kulübü