SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orta sahadaki performansıyla Cristian-M.Topal-Meireles'in olduğu bölgeye göz diken Salih Uçan, 61 pasın 45'inde başarı sağladığı gibi bu pasların çoğunu yana değil, dikine oynayarak takımı ileri taşıdı.

Fenerbahçe’nin 18 yaşındaki yıldızı Salih Uçan, Genk hazırlık maçının ardından 1461 Trabzon karşısında da ortaya koyduğu performansla camianın yüzünü güldürdü. Sezon başında Bucaspor'dan 1.6 milyon euroya transfer edilen 1994 doğumlu futbolcu, ilk yarıda aradığı şansları bulamamıştı. Hatta öyle ki teknik direktörü Aykut Kocaman, kurduğu “Salih ve Recep bu senenin değil,g elecek yılların kadrosunda yer alacak” cümlesiyle genç yıldızı bu sezon düşünmediğini defalarca ima etmişti.

TARAFTAR DA 11’DE İSTİYOR

Fakat tıpkı Sezer gibi hatta Semih gibi Salih de Aykut Kocaman'ın kafasında oluşan düşünceleri tamamen terse çevirdi. Hatta kendisinden daha yetenekli olduğu söylenen Recep Niyaz'dan daha önce başardı Salih bunu. Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan 1461 Trabzon maçı boyunca 76 kez topla buluştu ve 61 pas yaptı. Bunların 45'in de isabet sağlayan Salih'in bu pasların çoğunu yana değil, dikine oynaması da takıma kattığı en büyük artı oldu.

Girdiği ikili mücadelelerde korkmayan, hatta iyi pozisyon hazırlayabilmek adına sorumluluk almaktan kaçmayan genç futbolcu, 4 kez top kayberken, 3 kez de ikili mücadelede top çaldı. Şimdi taraftar, sahada kaldığı süre içerisinde takımı adına olumlu birçok iş yapan Salih'i kulübede değil, sahada istiyor!

İrfan YİRMİBEŞ/AMK

BU HAFTA FENERLİ OLACAK

LEFTER'E SELAM KUPAYA DEVAM

SEMİH SİFTAH YAPTI

‘KOCAMAN İSTİFA' SESLERİ

ALEX'TEN DUYGULANDIRAN TWEET

Yayınlanma Tarihi:07:21,