SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yönetim kurulu üyesi Levent Erdoğan, Radyospor’a yaptığı açıklamada, “Beşiktaş’la Bursaspor arasındaki husumetin ortadan kaldırılmasına yönelik düşüncelerini dile getirirken, yeşil – beyazlı kulübün başkanı İbrahim Yazıcı’nın sözleri için ise “İbrahim Yazıcı’yı çok iyi tanırım. Kendisi de dostluk ortamının tesis edilmesini istiyor. Ana fikri budur” dedi.

İbrahim Yazıcı’nın bazı kaygılarının olduğunu; ama onun da Beşiktaş’la Bursaspor’un dost olması gerektiğini düşündüğünü söyleyen Levent Erdoğan, Başkan Yazıcı’nın aksini savunmadığını da belirterek, şunları söyledi:

“İbrahim Yazıcı’nın ana fikri bu değil; kendisi de kulüpler arasında dostluğun sağlanmasını istiyor. Futbolda terörün önlenmesini isteyen kişilerin başında geliyor. Ancak dostluğun oluşturulmasında taban hareketi, taraftardan gelen bir hareket olması gerektiğini söylüyor. Yazıcı, Beşiktaş ve Bursaspor arasında dostluğun oluşmasını istiyor. Yalnızca mevcut sistem dahilinde bazı endişeleri var; yani taraftarlar arasında bunun tesis edilmesi konusunda; yoksa Beşiktaş -Bursaspor dostluğuna karşı değil, tersine böyle bir dostluğu kendisi de istiyor. Er geç bu dostluklar sağlanacaktır. Futbolun ve diğer tüm sporların temelinde dostluk esası vardır.

Beşiktaş’la Bursaspor arasında bu dostluk sağlanacaktır. Taraftarlarımız deplasmanlara gitmeye başlayacak. Sayın Yazıcı bunun aksine bir görüşte değildir. Bizler, yöneticiler zaten dostuz. Ama bu dostluğun taraftardan gelmesi gerektiğine dair düşüncelirini ifade etti. Ana fikri bu.”

‘EN AZ BİR TRANSFER YAPACAĞIZ’

Transfer çalışmalarının büyük bir yoğunlukla devam ettiğini belirten Levent Erdoğan, “İnce eleyip sık dokuyoruz. Gerekli yerlere gerekli futbolcuların alınması gerekiyor. Bu konuda gerek yetkili arkadaşlarımız gerekse de başkanımız fazla hassasiyet gösteriyor; ama transfer yapılacak.” diyerek sözlerini şöyle tamamladı:

“Transfer yapılması gerekli. Daha 15 gün süremiz var. Bu süre içerisinde gerekli hedeflerimize uygun bir transfer yapılacak. En azından bir transfer yapacağız. Eğer imkânlar elverirse ya da Beşiktaş’ın hedeflerine uygun bir futbolcu olursa transfer sayımız artabilir. Burada önemli olan alınacak futbolcunun hem Beşiktaş’a şampiyonluk yolunda katkı sağlaması hem de maddi olarak yük getirmemesi. Bunun için işi sıkı tutuyoruz.”

KARTAL’A MİLAN’DAN RET! / TIKLAYIN