SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa Bayanlar CEV Kupası Çeyrek final ilk karşılaşmasında Fenerbahçe, Polonya'nın Taurun MKS Dabrowa Takımı'nı yendi..

Avrupa Bayanlar CEV Kupası Çeyrek final ilk karşılaşmasında Fenerbahçe,Polonya'nın Taurun MKS Dabrowa Takımı'nı 3- 0 mağlup etti.

Fenerbahçe rövanş maçını da kazandığı takdirde 4'lü finalde şampiyonluk mücadelesi verecek.

Fenerbahçe Kulü,bü Başkanı Aziz Yıldırım, Yönetici Yasemin Merçin, Voleybol Şube Sorumlusu Hakan Dinçay ve 300 kadar da Fenerbahçe taraftarının izlediği karşılaşmaya iyi başlayan ev sahibi Fenerbahçe oldu. Yeni transfer edilen Amerikalı pasör Lindsey Bergi ile sahaya çıkan Fenerbahçe harika bir oyun çıkarttı. Üst, üste aldığı sayılarla skoru 3- 0 yapan Fener'in Melekleri teknik molaları da 8- 5 ve 16- 9 önde geçti. Sonraki sürelerde de üstün oyununu sürdüren Kanaryalar seti de 25- 20 alırken zorlanmadı. Bu maçta da her zaman olduğu gibi Seda ve Kim o0rtaya çıktı. Kim 7, Seda da 6 sayı aldı. Bloktan da 3 sayı kazanan Fenerbahçe Servisten de 1 sayı, rakip takım hatasından da 6 sayı tabelasına yazdırdı.

İlk seti rahat kazanmanın morali ile sahaya çıkan Fenerbahçe, İkinci sete de çok iyi başladı. Libero Nihan çok iyi manşetler aldı. Kurtarılmayacak denilen topları çıkarttı. Amerikalı yeni pasör L.Berg de ilk maçı olmasına rağmen takıma uyum sağlamış gözüktü. Takımın Lokomotifleri Seda, Eda ve Kim takımı omuzladı. Paula ve Berenika da başarılı oyunuyla rakiplerine nefes aldırmadılar. Bu setin de teknik molalarını 8- 5 ve 16- 9 önde tamamlayan Melekler seti de 25- 16 farklı kazandılar.

Takım halinde çıkarttıkları başarılı oyunlarıyla, rakiplerine nefes aldırmayan Fenerbahçe'nin Melekleri, üçüncü sete de hızlı başladı. Rakip takımın manşet hatalarını iyi değerlendiren Sarı- Lacivertliler üst, üste aldıkları sayılarla ilk teknik molayı 8- 2 farklı önde tamamladılar. Berenike, Seda, Paula ve Kim'in etkili servisleri rakibin manşetlerini bozmaya devam etti. Smaçlarıyla da sayıları kazanan Fenerbahçe ikinci teknik molayı da 16- 8 geçti. Meryem, Nilay ve Mari'yi de oyuna alan Teknik Direktör Kamil Söz, takımına verdiği taktiklerle sonuca gitti. Bu seti de 25- 11 alan Fenerbahçe maçı da 3- 0 kazandı. Yarı finale de göz kırptı.

Her maçta olduğu gibi bu maçta da 19 sayı ile en skorer sporcu Kim olurken, onu 12 sayı ile Seda takip etti. Fenerbahçe bloktan 11 sayı, Servisten 6 sayı ve rakip takımın hatasından da 19 sayı kazandı. Bu galibiyet Fenerbahçe'yi tur atlatacak görünmekte. Takımın Teknik Direktörü Kamil Söz, “Burda maçı rahat kazandık. Rövanşı da kazanacağımıza inanıyorum. Yeni pasör ile 5 kez çalışma fırsatı bulduk. Kısa sürede takıma uyum sağladı. Bundan sonraki Avrupa ve Ligdeki maçlarımızı kazanmak zorundayız” şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE: 3 – T. MKS DABROWA: 0

SALON: TVF Burhan Felek

HAKEMLER: Stan Niculae ( ROM )- Bantıanıdıs Christos (YUN )

FENERBAHÇE: Paula 8, Berenika 4, Seda 12, Y.K.Kim 19, Eda 9, L.Berg 1, Nihan (L), Meryem, Nilay, Mari

T. MKS DABROWA: Sliwa 1, Stanıucha 3, Lınıarska 6, Zaroslınska 5, Skowronska 6, Tokarska 5, Strasz (L), Dırıckx 1, Kaczor 4, Nuszel 1, Leys 3 SETLER: 25- 20, 25- 16, 25- 11 SÜRE: 70 Dk. ( 25- 24- 21 )