SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son yıllarda her transfer döneminde Türk takımlarıyla adı geçen Diego Ribas da Cunha ya da futbol dünyasındaki yaygın adıyla Diego, Wolfsburg’da aldığı yıllık ücretle duduk uçuklatıyor.

28 yaşındaki Brezilyalı orta saha virtüözünün, piyasa koşullarına göre nisbeten düşük olan yaklaşık 10 milyon euroluk bonservis bedeli, pek çok takımın iştahını kabartsa da bugüne kadar onu transfer etmek isteyen kulüplerin geri adım atmasının en büyük nedeni, futbolcunun aldığı astronomik ücret. Alman haber dergisi Der Spiegel, Diego’nun yıllık ücretinin 8,2 milyon euro olduğunu belirtiyor. Futbolcu, oynasa da oynamasa da bu ücreti alıyor. Primlerle birlikte bu miktarın 10 milyon euroya çıktığı tahmin ediliyor.

Wolfsburg’dan aldığı 8,2 milyon euroluk taban ücret baz alındığında Diego, ayda yaklaşık 683 bin, günde ise 22 bin 700 euro kazanıyor. Saat ücreti 950, dakikası ise takriben 16 euro olan Diego’nun, bu şartları bırakıp Türkiye ya da başka bir ülkeye gitmesi pek mümkün görünmüyor. Futbolcunun kulubüyle olan sözleşmesi 30 Haziran 2014’e kadar devam ediyor.

REKOR RIBERY’DE

Alman 1’inci Futbol Ligi Bundesliga’da top koşturan futbolcular arasında en yüksek ücreti ise Bayern Münih’in Fransız yıldızı Franck Ribery alıyor. Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen 30 yaşındaki kanat oyuncusunun yıllık taban maaşı 10 milyon euro. Aynı kulüpte forma giyen Alman milli futbolcular Philipp Lahm ve Bastian Schweinsteiger’in yıllık ücretleri de 10 milyonun biraz altında. Bavyera ekibinin bir diğer milli yıldızı Mario Gomez ise primler hariç yılda 9 milyon euro alıyor.

 

Yayınlanma Tarihi:22:03,