SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hollandalı yıldızın gözü Türkiye'de, kulağı İngiltere'de! Liverpool devrede olsa da sarı-kırmızılılar kadar para veren kulüp yok. Taraftar çıldırdı, ne olursa olsun Sneijder'i istiyor…

Türkiye nefesini tuttu, Wesley Sneijder'in akıbeti merak konusu. Inter'in önceki gün Pescara'yı 2-0 yendiği maçı tribünden izleyen Sneijder, İtalyan gazetecilerin “Galatasaray'a gidip gitmeyeceğin pazartesi belli olur mu?” sorusuna “Galatasaray mı? Çok zor bir karar. Bu yüzden pazartesi günü kararımı verebileceğimi sanmıyorum. Transferin bitimine henüz iki hafta var. Daha zaman var, acele karar almak istemiyorum ve seçenekleri düşünü-yorum” cevabını vermişti.

CİMBOM ÇOK YAKIN

Hollandalı 10 numaranın yaptığı bu açıklamaların özeti ise şu: Galatasaray'ın teklifi maddi açıdan tatmin edici (yıllık 5.5 milyon euro garanti para). La Liga ve Serie A deneyimlerine sahip Wesley Sneijder'in gönlünde Premier Lig yatıyor. Ancak hiçbir İngiliz kulübü, vergilerle birlikte 9 milyon euroya çıkacak bu ücreti ödemeye yanaşmıyor ve Galatasaray, Sneijder'e en yakın kulüp olma özelliğini koruyor.

EYVAH! LIVERPOOL…

Inter'de yıllık net 6 milyon euro kazanan 28 yaşındaki futbolcu, ücretini 4 milyon euro seviyesine çekmediği için kadro dışı bırakılmıştı. Rusya ve Katar'dan cazip teklifler alan Sneijder, eşi Yolanthe Cabau'nun Milano ayarında bir şehirde yaşamak istemesi nedeniyle bu önerileri gündeme almadı.

İngiliz basınında Sneijder'in adı, QPR ve Tottenham'dan sonra Liverpool ile de anılmaya başladı. Galatasaraylılar ise umudunu yitirmedi ve Hollandalı'nın parçalıyı giymesi için her türlü fedakarlığın yapılmasını istedi.

Bahadır ÇOKİŞLER/AMK

CANTONA DA 10′A HAYRAN

HAGİ GİBİSİ GELMEDİ

‘SNEIJDER YÜZDE 95…'

CARLINHOS ISRARI SÜRÜYOR

DJURICIC'TE SONA DOĞRU

Yayınlanma Tarihi:07:11,