SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Burasspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Beşiktaş-Bursaspor arasında yaşanan olayların sona erdirilmesi ile ilgili Beyaz TV’ye açıklamalarda bulundu.

SPORUN GÜZELLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAK BİZİM GÖREVİMİZ

Bursaspor taraftarları ile bir görüşme yapmayacağını dile getiren Orman; “Çok özel bir planım yok. Spora önderlik eden liderlik eden bu kurumların arasındaki husumeti doğru bulmuyorum. Taraftarlar arasında bir şeyler olmuş olabilir. Bunları mazaret etmeye gerek yok. Camiaları yöneten kişilerin bu husumeti ortadan kaldırmaları gerektiğini düşünüyorum. Sporun güzelliklerini ortaya çıkarmak bizim görevimiz olduğu için ilk adımı bizim atmamızı istedim. Bu akşam Bursa’da yaşayan dostlarımız ile yemek yiyeceğiz. Yarın akşam Bursa Beşiktaşlılar Derneği yemeğine katılacağım. Mevzu budur. Benim Bursaspor taraftarları ile görüşmem söz konusu olamaz. Bursaspor Kulübü’nün üst düzey insanları ile görüşürüm.” dedi.

TARAFTARLARIN BİRLEŞMESİ İLE BU İŞLER DÜZELİR

Fikret Orman ile görüşmesinin bir şeyi düzeltmeyeceğini söyleyen Yazıcı; “Fikret Bey eski dostum. Fikret beyin düşünceleri kendisi açısından doğru olabilir. Fakat benim katılmadığım bir nokta ise bu iş üst düzeyler tarafından olamaz. Bursa’yı çok iyi tanıyorum. Fikret Orman da Beşiktaş’ı iyi tanıyor. Bu dostluğun tabanda olması gerekiyor. Bunlarla beraber karşılıklı oturmalıyız. Eğer tabanlar anlaşırsa bu işler olur. Bizim anlaştık dememiz yeterli olamaz. Bursa’nın bu işten çok büyük mazaretleri var. Aylarca Beşiktaş olayları için hapiste kalan taraftarlar var. Bunlar unutulacak şeyler değil. Bunun ile ilgili ben ağır cezada yargılanıyorum.Haber1903.Ben ne yaptım da ağır cezada yargılanıyorum? Taraftarların bir yerde birleşmeleri ile bu işler düzene girer. Fikret bey ile görüşmemden dolayı herhangi bir düzelme olacağını düşünmüyorum” dedi.

OLAY ÇIKACAKSA TARAFTARLAR GELMESİN

Yazıcı’nın ardından konuşmasına devam eden Orman; “İbrahim bey çok tecrübeli bir isimdir. Her kademede bir uzlaşma olmasına katılmamak mümkün değil. Ancak bu en baştan başlamalıdır. Barışma bizle İbrahim Başkan arasında olacak bir şey değil. Biz ön adım atabiliriz. Bunun haricinde yukarıdan aşağıya dalgalar halinde gidebilir. Bir Kulüp başkanı ağır cezada neden yargılansın? Bunlara katkı sağlamak gerekiyor.Haber1903.Bizim beraberce kol kola vereceğimiz fotoğrafların ardından hepsi dalga dalga aşağıya inecektir.Bursaspor ile olan problemleri ben yaratmadım. Bizim topluma bir önderlik yapabileceğimizi düşünüyorum. Ortada bir öldürme yok. Bunlar organize hareket değil. Taraftarlar arasında böyle şeyler oluşmuş. Kimler kimlerle barışıyor. Ortada bir kavga da yok. Bizler dost camialarız. Bursa’daki maça tabii ki geleceğim. Bursa’da çok iyi ağırlanacağımıza inanıyorum. Eğer olay olacaksa taraftarlar maça gelmesin. Beşiktaş taraftarının Bursa’ya gelmesini şu anda doğru bulmam. Bizim evimizde oynanan maça Bursaspor taraftarı gelmemişti. Bizim gitmemiz adil olmaz. Önümüzdeki sene bu konular konuşulur. Ben heryerde gayet iyi ağırlanıyorum. Keşke bu olaylar olmasaydı. Biz bu olaylara poizitif katkı yapmak için Bursa’ya gidiyoruz.” dedi.

TARAFTARLARIMIZ MAÇ SONRASINDA BIÇAKLANDI

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı; “Beşiktaş tarafından biz bayağı cezalara uğradık. Bu sadece küme düşme olayı değil. İstanbul’da bir maç oldu ve taraftarlarımız maç sonrasında bıçaklandı. Bunlar unutulmuş şeyler değil. Bursa taraftarının düşüncesini gayet iyi biliyorum. Bu iş Fikret Orman’ın söylediği şekilde olmaz. Herkesin kendine göre bir görüşü var. Bakan beyin bir şeyler demesi bana hiçbir şey ifade etmez. Bunlar popilizm laflar. Ben olayların bahanelerini de biliyorum. Eğer tabanda bir düzelme olmazsa bu iş yürür.Haber1903.Fikret beyin iyi niyeti ile bu iş düzelmez. Eğer bir birleşme olacaksa o zaman tabanın söylediğine katılırız.” dedi.

İBRAHİM BAŞKANIN GÖRÜŞLERİNE KATILMIYORUM

İbrahim Yazıcı’nın görüşlerine katılmadığını belirten Orman; “İbrahim başkanın görüşlerine katılmıyorum. Beşiktaş camiası olarak sporda barışa tüm desteği vermeye devam ediyoruz. Geçenlerde engelli basketbolda olaylar çıktı. Çarşamba günü o maça Ünal Aysal ile beraber gideceğiz. Bunlar sporun güzellikleri. 3 Temmuz’da spordan soğuyan insanları spora ısındırmalıyız. Bu yolda ben kararlıyım ve bu yolda yoluma devam edeceğim.” dedi.

BU KONUDA BURSASPOR HER ZAMAN ZARAR GÖRMÜŞTÜR

Son olarak Bursaspor’un bu konuda hep zarar gördüğünü dile getiren Yazıcı; “Şampiyon olduğumuz sene Fair-Play şampiyonu da olduk. Bursaspor taraftarı ne yaptığını çok iyi bilen bir taraftar grubudur. Bu kadar ateşli taraftarın Fair-Play şampiyonu olması bunun örneğidir. Beşiktaş deyince ortada çok farklı şeyler var. Bu konuda hep Bursaspor zarar görmüştür. Son olarak dediğim gibi eğer tabanda birleşme olamazsa bu iş olmaz.” dedi.

haber1903

SATILIK DEĞİL!

‘2. İLHAN MANSIZ OLACAĞIM’

TİMSAH’IN ‘BİRİNCİ’ HEDEFİ

PARAYI SEÇTİM

 

 

Yayınlanma Tarihi:13:29,