SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolcunun röportajının bir kısmı şu şekilde:

FIFA Ballon d'Or törenlerinin artık bir simgesi oldun, bu kadar elit düzeyde bir figür olmak nasıl bir duygu?

Böyle bir figür olmak beni çok mutlu ediyor. Bu ödüle aday olmaktan çok büyük gurur duyuyorum. Çünkü bu, benim kariyerimde gelebileceğim en üst noktalara gelme hedefime her geçen gün bir adım daha yaklaştığımın bir göstergesi ki benim de istediğim bu. İlk adaylığım ile bugün arasında sadece tecrübe farkı var. Bu oyun için duyduğum heyecan hâlâ en üst düzeyde.

Manchester United ile Real Madrid arasındaki farklardan bahseder misin?

İki kulüp de bence dünyanın en iyi kulüpleri ve iki kulüpte de başarılara imza atmış olmaktan çok mutluyum. Ama Real Madrid'de United'da hissetiğim baskıdan daha fazlasını hissettiğimi söyleyebilirim.

Sence insanların sizden beklentileri ile üzerinizde oluşan baskı sahadaki performansınızı etkiliyor mu?

Bence etkiliyor. Bazı zamanlar yaratılan hava çok ağır oluyor ve bu tabii ki bizi olumsuz etkiliyor. Ama bunun üstesinden gelmeyi başarabilmemiz lazım. Mesela Real Madrid her gün konuşuluyor, her gün eleştiriliyor. Gazeteleri okumamayı tercih etmesek de bir şekilde duyuyoruz olan biteni. Eleştiri bizim işimizin doğasında var ve aslında ortada bu kadar büyütülecek bir durum yok. Fazla dramatize etmemek lazım.

Bu sezon artık sizin için önceliğin Şampiyonlar Ligi olduğunu söyleyebilir miyiz?

Evet, sanırım öyle. Her Real Madrid taraftarı kulübe onuncu Avrupa zaferini kazandırmamız bekliyor. Geçen sezon hayal kırıklığı yaşadık ama bu sene bunu başarabiliriz. Rakibimizin Manchester United olması ise durumu biraz ilginçleştiriyor tabii. Bana göre iki takımın şansı da %50 ama ben kendimi bu konuda iyi hissediyorum.

Kulüp değiştirmek istediğine dair iddialara ne diyeceksin?

Sözleşmem bitene dek kalmak istiyorum. Bu konuda çok netim. Ondan sonra, gelecekte ne olacağını bilmiyorum.

Jose Mourinho ile çalışmak nasıl bir duygu?

Bence dünyanın en iyi teknik direktörü. Bir sürü deneyimi var ve kazanılacak bütün kupaları kazandı.

Senin hakkında sürekli devam eden bir takım tartışmalar var, onlar için ne demek istersin?

Hakkımda neden bu kadar tartışma var bilmiyorum. Bu soruya net bir yanıt veremiyorum. Beni tanıyanlar ve benimle birlikte oynayanlar, nasıl bir insan olduğumu biliyor

Saha dışındaki hayatınla da her zaman ilgi odağısın. Oğlun doğduğunda neler hissettin mesela? İleride onun da futbolcu olmasını ister misin?

Oğlumun doğumu hayatımın en güzel, en gurur dolu anıydı. Oğlum beni hayatta en çok mutlu eden şey. Gelecekte ne isterse onu yapmakta özgür. Futbolcu olmak isterse ona verebileceğim her şeyi vermeye hazırım. Ama ne olmak isterse onu hep destekleyeceğim.

Peki son olarak, kariyerinde geldiğin noktadan memnun musun?

Açık konuşmam gerekirse evet. Yeteneklerim doğrultusunda yapmaktan çok zevk aldığım bir işim var ve bu beni mutlu ediyor. (tr.eurosport)

MADRID KAN KAYBEDİYOR / TIKLAYIN