SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, Ankaragücü'nden Sinan Kurumuş'u aldı. Haliyle birçok kimse genç ismi tanımadığı için “Kim bu Sinan?” dedi. Biz de bu merakları biraz olsun gidermek adına Sinan'la özel bir sohbet yaptık. Sinan'ın hikayesi adında gizli… Babası hasta bir Beşiktaşlı. “Oğlum olursa” adını Sinan Engin'e hayranlığından dolayı “Sinan koyacağım” demiş ve olmuş. İşte Sinan'ın hikayesi, hedefleri:

‘FENER'DE YAPAMADIM' 

“Futbola İnegöl altyapısında 2003'te başladım. 2007'de U-15 Fenerbahçe'ye transfer oldum. Ama oraya bir türlü alışamadım. Çok küçüktüm ve ailemden ilk defa ayrılıyordum. Geceleri ağladığım zamanlar oldu. Oradan Ankaragücü'ne gittim. Hakan Kutlu hocama teşekkür ediyorum. Bana şans verdi. Süper Lig'de oynattı. Geçen sene çok çalıştım ama Yılmaz Hoca (Özlem) beni oynatmadı. Hocanın tercihine saygı duyuyordum ama sönmüştüm. Daha sonra Mustafa Kaplan takımın başına getirildi. Bana güvendi ve şans verdi. Ben de onu mahçup etmedim. Mustafa Hoca idman sonrası benimle ekstra ilgilenirdi. Gerçekten çalıştırırdı. Birileri gibi egosunu tatmin etmezdi. Mustafa Kaplan'a çok teşekkür ediyorum. Sonra Beşiktaş'tan teklif geldi ve şimdi buradayım.”

‘HAKAN ŞÜKÜR DERLERDİ'

“Küçüklüğümden beri bana herkes ‘yeni Hakan Şükür' derdi. Top saklama, pas oranım ve kafa vuruşlarım nedeniyle bu benzetmeyi yaparlardı. Benim de İlhan Mansız hayranlığım vardı. İlhan Mansız'ın Dünya Kupası'nda Senegal'e attığı gol vardı. Ben o zaman küçüktüm. Babam iki forma almış ve birinin üzerine İ.Mansız Sinan, diğerine sadece İ.Mansız yazdırmıştı. Benimle arkadaşlarım bu forma nedeniyle dalga geçti. Sonra İ.Mansız'ın attığı golün aynısını atardım maçlarda onlar da susardı. 26 numaralı formayı giyiyorum. Onun anlamı büyüktü Beşiktaş için. İnşallah Beşiktaş'ın ikinci İ.Mansız'ı olacağım. Ancak daha da güçlenmem gerek. Almeida gibi bir dünya yıldızı var önümde. 3 sene öncesine kadar onu TV'den izliyordum şimdi aynı takımdayız. ‘SAMET HOCA İÇİN..‘

“Beşiktaş'ı seçmemdeki en büyük etken Samet Hoca. Volkan Şen, Sercan gibi isimleri o çıkardı. Gençlere ayrı bir önem veriyor ve onların bir anlamda elinden tutuyor. Samet Hocam beni uzun süre takip etmiş ve ısrarla istemiş. Kupa maçında Beşiktaş'a karşı oynadım. İlk yarı tutuktum ama ikinci yarı iyiydim. Beşiktaş'a ilk geldiğimde hocam bana güvendiğini büyük bir rekabet içinde olacağımızı söyledi. Samet Hocam'a teşekkür ediyorum.”

‘YOKSA MOBİLYACIYDIM'

“Babam yıllarca amatör olarak futbol oynadı. Başkanlık yaptı. O da benim gibi solaktı. Babam Beşiktaş hastası. Sinan Engin hayranı. Gelişimimde okuldaki hocam Necati Erkmen'in payı büyük. Sadece futbola odaklanmıştım. Eğer o dönem sakatlık falan bir şey olsa babam gibi mobilyacı olurdum. Babam ‘İstanbul adamı yutar. Bazı şeylere uyma işini yap' diye uyarılarda bulundu. 15 yaşında geldiğimde Istanbul beni yendi şimdi ben onu yeneceğim.” ‘TAKIM OLMA FARKI'

“Bu sene Beşiktaş çok farklı. FEDA senesinde takım olgusu oluşturduklarını ilk gün Ümraniye'de gördüm. Olcay Şahan başta olmak üzere ağabeylerin bana ilk geldiğimden beri destek oldu. Hiç milli olmadım ama 20 Ocak'da milli takım kampı varmış. Oraya çağırılacağımı duydum.”

BEĞENDİĞİ FUTBOLCULAR

Manuel Fernandes

Selçuk İnan

Burak Yılmaz

Sebastian Pinto

Zlatan İbrahimoviç

(habertürk)