SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal’in Polonyalı file bekçisi Wojciech Szczesny takımının ligdeki performansını değerlendirdi ve Menajeri Arsene Wenger için “tanrı” benzetmesinde bulundu.

Polonya’nın Playboy dergisine konuşan Szczesny lige kötü bir başlangıç yapan ve lider Manchester United’in 18 puan gerisinde yer alan Arsenal’de Menajer Arsene Wenger için övgü dolu ifadeler kullanarak, “Arsene Wenger Arsenal’in tanrısı gibi. Kimse ona karşı isyan etmiyor.” yorumunu yaptı.

Sezon içinde zaman zaman sakatlıklarla boğuşan 24 yaşındaki Szczesny menajeri Arsene Wenger’in kendisine duyduğu güvenin mutlu edici olduğunu da ifade ederek, “Bir görüşmemizde Wenger takımdaki kalecileri çağırdı ve kimin birinci, kimin ikinci ve kimin üçüncü kaleci olduğunu söyledi. Bu görüşmenin ardından kendimde daha fazla sorumluluk hissettim ve takımıma daha çok saygı duymaya başladım.” şeklinde konuştu.

Takımı Arsenal’de daha uzun süre forma giymek istediğini ve ezeli rakipleri Tottenham’dan gelebilecek bir teklifi kesin olarak reddedeceğini de sözlerine ekleyen Szczesny, “Hayatta hiçbir zaman yapmayacağım dediğiniz şeyler vardır. Orada oynamam imkansız. Hiçbir güç beni orada oynamaya zorlayamaz.”

“Son yıllarda takım olarak arzu ettiğimiz başarıları elde edemedik ancak çok çalışarak kupa hasretimize bir son vermek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:21:20,