SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mahmut Köyü İlkokulu’ndaki kütüphanenin açılışına, Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Okul Müdürü Cengiz Sarıkoç, kitap kampanyasını başlatan Fenerbahçe’nin ”Sol Açık” adlı taraftar grubu üyeleri, Afyonkarahisar Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ömer Altınay ve öğrenciler katıldı.

Yalçın, açılışta yaptığı konuşmada, köy ilkokulunun kütüphane ihtiyacına Fenerbahçeli taraftar grubunun duyarlılık gösterdiğini belirterek, kampanya kapsamında taraftarların binlerce kitap topladığını söyledi.

En güzel hediyenin ve katkının kitap olduğunu ifade eden Yalçın, şöyle konuştu: ”Özellikle de çocuklarımızın okumaya ihtiyacı olduğu çağda kitap, en güzel hediyedir. Bu kütüphane sadece öğrencilerimize değil, okulumuzun bulunduğu mahalleye de katkı sağlayacak bir zenginlik. Kütüphaneden, eğitim öğretim saatleri içinde öğrencilerimiz faydalandığı kadar, dışında kalan zamanlarda, hafta sonlarında da velilerimiz, köylümüz faydalanacak. Fenerbahçe Kulübü’ne, taraftarlarına, hem Lefter’in anısını yaşatmaları adına hem de eğitim öğretime katkı sağlamalarından dolayı çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:16:10,