SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona modeli sözde kolay uygulamada zor bir hedef. Ancak Beşiktaş Başkanı Fikret Orman çıtayı yukarıya koyuyor ve dünya futbolunun son dönemine damga vuran Barça ekolünü siyah-beyazlı takıma uygulamayı planlıyor. Kurulacak pilot takımın Beşiktaş'a teknik adam da yetiştireceğini işaret eden ve Barça'daki Rijkaard-Guardiola-Vilanova döngüsünü akıllara getiren Orman, AMK'ya şu özel açıklamaları yaptı:

“Pilot takım için görüşmelerimiz sürüyor. Benim isteğim PTT 1. Lig'de bir takımla anlaşmak. Tabii Ege bölgesinin bir takımı olursa daha iyi olur. Bizim kuracağımız bir yönetim olmalı orada. Takımın sistemi de Beşiktaş gibi işlemeli. Mesela Beşiktaş, teknik direktöre ihtiyaç duyarsa pilot takımının hocasını takımın başına geçirmeli…

SAMET AYBABA DAHA AZ KAZANIYOR

Geçen sezon biz göreve geldiğimiz zaman takımın değeri 34 milyon euroydu. Şimdi biz bu rakamı 20 milyona çektik ama geçen sezondan daha verimli bir takıma sahibiz. Ayrıca herkesin düşündüğü gibi tüm oyuncular da ‘Feda' demedi. Birçok oyuncunun fiyatını yükselttik. Cenk, Veli ve Necip ile yeni sözleşmeler yaparak ücretlerini yukarı çıkardık. Bunu Erkan Kaş ve Hasan Türk için de yapmayı planlıyoruz. Samet hocanın parası takım içindeki bazı oyunculardan az. Bence bu normal. Bunu sorun yapacak birisi degil Samet hoca. Bu çoğu takmda da böyle. Mesela Messi, hocasından az mı kazanıyor?

OĞUZHAN’I ÖNCE TRABZON BULDU!

Artık birbirine kenetlenen bir takıma sahibiz. Kolej takımı havasına kavuştuk. Çok da iyi bir izleme komitesine sahibiz. Mesela Trabzonspor'un izleme komitesi de çok iyi çalışıyor. Oğuzhan'ı bizden önce listelerine almışlardı. Quaresma eğer bizimle yeni sözleşmeyi yapmayı kabul etseydi 3 senede 7.5 milyon euro kazanacaktı ama istemedi. Şimdi Katar'da oynuyor. Geldiğimiz günden bu yana forma satışlarımız arttı. Sezon sonunda 30 milyon TL ciro hedefliyoruz. Stat için de çalışmalarımız devam ediyor. Kesin bir şey ortaya çıkmadan açıklama yapmak istemiyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi stadı kendimiz yapacağız.”

Ersoy ÖZDEM/AMK

KARTAL'A HABER GÖNDERDİ

 

Yayınlanma Tarihi:07:20,