SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ousman Jallow ve Uche Kalu'nun sakatlıkları nedeniyle sözleşmelerini donduran Rizespor, acil olarak forvet arayışına geçti. Teknik direktör Mustafa Denizli, Rizeli olan Beşiktaşlı yönetici Ahmet Kavalcı ile görüştü. Tecrübeli hoca, Mehmet Akyüz'ü istedi. Kavalcı, “Mehmet kesinlikle olmaz, ancak isterseniz Batuhan Karadeniz'i kiralık olarak verebiliriz” cevabını verdi. Bunun üzerine gözler Denizli'nin vereceği karara çevrildi. Öyle ki 2008-09 sezonunun devre arasında Batuhan ile Denizli arasında ilginç bir diyalog yaşanmıştı.

BEŞİKTAŞ’TA TARTIŞMIŞLARDI

O dönem Beşiktaş'ı çalıştıran Denizli Batuhan'a, “Kiralık olarak seni Eskişehir'e gönderiyoruz” demiş, genç futbolcu ise “Ben buraya geri dönerim, ancak geldiğimde sen burada olur musun bilmem!” cevabını vermişti.

TEVFİK KÖSE İMZAYA YAKIN

Karadeniz temsilcisi, transferde dört koldan ilerliyor. Rizespor, İstanbul Belediyespor'da forma giyen Tevfik Köse ile prensipte anlaştı. Hafta içi oyuncu ve kulübüyle yapılan görüşmelerinin ardından, resmi sözleşmeye imza atıcak Köse, orta saha ve forvet mevkiilerinde oynuyor.