SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbol THY Euroleague ”Top 16” turu üçüncü hafta maçlarının ardından Anadolu Efes’in ABD’li oyuncu Jamon Lucas, ortalama 3 top çalmayla bu alanda ilk sırada yer aldı.

Lacivert-beyazlı takımın önemli oyuncularından Lucas, ”Top 16”da maç başına ortalama 3 top çalarak, bu turda ligin en fazla top kazanan ismi oldu. Lucas ayrıca, tüm sezonda da ortalama 1.92 top çalmayla, Maccabi Electra’dan Ricky Hickman’ın ardından ikinci sırayı elde etti.

Fenerbahçe Ülker’in Hırvat oyuncusu Bogan Bogdanovic, ”Top 16”da geride kalan 3 maçın sonunda rakip potaya en fazla sayı gönderen üçüncü isim oldu. Bogdanovic, maç başında 21.67 sayı ortalamasıyla, Montepaschi Siena’dan Bobby Brown ve CSKA Moskova’nda Sonny Weems’in arkasında yer aldı. Hırvat oyuncu ayrıca, 3 hafta sonunda ”Top 16”nın en değerli beşinci oyuncusu konumunda bulunuyor.

ANADOLU EFES TOP ÇALMADA LİDER

THY Avrupa Ligi’nde Anadolu Efes, maç başına 8.2 top çalma ortalamasıyla bu sezon takımsıralamasında ilk sıradaki yerini korudu.

Lacivert-beyazlılar ayrıca, 3 sayı atışlarında da yüzde 40.2 isabet oranıyla üçüncü sırada yer aldı.

TOP 16’NIN EN ZAYIF SAVUNMASI FENERBAHÇE ÜLKER

”Top 16” turunda geride kalan 3 hafta sonunda Fenerbahçe Ülker, potasında gördüğü toplam 289 sayıyla en fazla sayı yiyen takım oldu.

Sarı-lacivertliler, deplasmanda Maccabi Electra’dan 91, Barcelona Regal’den 100, sahasında daMontepaschi Siena’dan 98 sayı yiyerek, maç başına potasında 96.3 sayı gördü. Fenerbahçe Ülker,özellikle maçların son çeyreğinde rakiplerine çok fazla sayı atma imkanı verdi. Sarı-lacivertliler son çeyreklerde, ortalama 29.3 sayı yedi. Fenerbahçe Ülker ayrıca, tüm sezon içinde takım olarak en az ribaunt alan ekip oldu.

Bu arada, ”Top 16” turunun en az sayı atan ikinci takımı Beşiktaş oldu.

Skor üretmekte oldukça zorlanan siyah-beyazlı takım, Alba Berlin’in ardından maç başına 63.3 sayı ortalamasıyla en az basket bulan takım konumunda yer alıyor Bu turda en fazla sayı atan takım 86.3 ortalamasıyla Montepaschi Siena olurken,

Fenerbahçe Ülker 81 sayı ortalamasıyla en fazla sayı üreten üçüncü takım unvanını elde etti.

NTVSpor

Yayınlanma Tarihi:15:10,