SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erzurum Konaklı Kayak Merkezi’nde antrenman yaparken düşerek 17 yaşında hayatını kaybeden milli kayakçı Aslı Nemutlu, ölümünün birinci yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Aslı Nemutlu’nun Karacaahmet Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma törenine Aslı’nın ailesi, yakınları, takım ve okul arkadaşları başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı. Yoğun yağmur altında, dualarla anılan Aslı’nın kabrini arkadaşları çiçeklerle donattı.

Anma töreninde basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulunan Aslı’nın babası Metin Nemutlu, ”Aslı’yı ölümünün birinci yılında anıyoruz. Kızımın tüm sevenleri kabri başına geldi. Kendisini dualarla anacağız. İnşallah bu ilgi sonuna kadar devam eder. Aslı, bu kadar ilginin karşılığında hak ettiği dualarla ruhu şad olacak şekilde yatar. Kızımın ölümünün ilk yılında ruhunu okşayacağız. Mevlam da bugün yağmuru eksik etmiyor” diye konuştu.

Baba Nemutlu, Aslı’nın ölümüyle ilgili açılan dava hakkındaki soru üzerine, sürecin devam ettiğini dile getirdi. Kızının ölümünün ardından yazdığı şiirin hatırlatılması üzerine Metin Nemutlu ”Gazetede ilan şeklinde çıkan bir şiirdi. Gönlümüzden geçenleri söyledik” ifadelerini kullandı.

Bu arada, Aslı’nın annesi ve babası tören sonrası taziyeleri kabul ederken, milli kayakçının bazı arkadaşlarının anma sırasında gözyaşlarını tutamadığı görüldü.