SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Luis Suarez’in Federasyon Kupası’nda Mansfield’a attığı tartışmalı golün ardından ortalığı karıştıracak bir açıklama da Gerrard’dan geldi.

Manchester United maçı öncesi The Mirror’a konuşan Gerrard, “Yalan söylemeyeceğim. Yarın elle gol atarsam tabi ki sevineceğim. Elbette, yan hakeme gidip elle attığımı da söylemeyecek değilim. Mesela Wayne Rooney elle gol atsa sizce ne yapar? Ya da zamanında Roy Carroll, to çizgiyi geçmesine rağmen yediği golü hakeme söyledi mi? Ben ne Carroll’un ne de Sir Alex Ferguson’un o pozisyonda yan hakeme golü itiraf ettiğini hatırlamıyorum. Siz?” sözleriyle şaibeli bir gol atarsa bunu itiraf etmeyeceğini belirtti.

Gerrard, iki ekip arasındaki rekabet hakkında ise “Son derece büyük bir karşılaşma. Her iki takım açısından da sezonun en önemli karşılaşması. Şu an ligdeki şampiyonluklar açısından bizim önümüzdeler ama biz Avrupa’da daha fazla kupa kazandık. Her ne kadar Manchester City, United ile son yıllarda daha rekabetçi görünse de Sir Alex’in de dediği gibi Liverpool – Manchester United maçları en çekişmeli karşılaşmalar.” diyerek İngiltere’nin en büyük maçının Manchester United – Liverpool maçları olduğunu dile getirdi.

Gerrard, bu sezon oynadığı 21 Premier Lig maçında 8 asist yaptı.

Yayınlanma Tarihi:19:26,