SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sporda Şiddet Yasası tribündeki şiddetin önünü gene kesemedi. Süper Lig'de kulüpleri, taraftarının çıkardığı olaylar, başkan ve idarecilerinin sert açıklamaları sebebiyle Futbol Federasyonu'na çalıştı.

2012-2013 sezonunun ilk yarısında 18 Süper Lig kulübü, karşılaşmalarda çıkan olaylar, sahaya atılan yabancı maddeler, başkanların federasyonu ve rakipleri hedef alan açıklamaları, teknik direktör ile antrenörlerin kurallara aykırı davranışları, futbolcuların sportmenliğe aykırı hareketleri sonucu 2 milyon 415 bin 750 lira paracezası ödedi. Türk futbolunun 3 Temmuz süreciyle içine girdiği kaos ortamından çıkamadığı en ufak tartışmalı pozisyonda bile tarafların yaptığı açıklamalarla net bir şekilde ortaya çıkarken, sezonun geride kalan 17 haftalık sürecinde tansiyon bir türlü düşmedi.

‘CEZA REKORU FENER’DEN’

Süper Lig'in ilk yarısına geçen sezondan gelen ceza ile başlayan ve evindeki 5 maçı sadece kadın ve çocuk seyirciler önünde oynamak zorunda kalan Fenerbahçe, bu süreçte en çok para cezası ödeyen takım oldu. Sarı – lacivertli kulüp, tribün olayları, taraftarın küfürlü tezahüratı, akreditasyon kurallarına aykırı hareketten dolayı PFDK tarafından 225 bin lira cezaya çarptırıldı. Fenerbahçe'ye Başkan Aziz Yıldırım, Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın açıklamalarından, Caner ve Meireles'in centilmenliğe aykırı davranışlarından dolayı da 120 bin lira ceza kesildi.

İlk yarıyı 375 bin liralık para cezası ile zirvede kapatan Fenerbahçe'yi 330 bin lira ödeyen Trabzonspor izledi. Bordo-mavili ekibe, olaylar, küfürlü tezahürat nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama ve 295 bin lira para cezası çıkarken, Başkan Sadri Şener'in açıklamaları yüzünden de 35 bin lira ceza verildi.

Yayınlanma Tarihi:12:12,