SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya 1. Futbol Ligi’nin güçlü ekibi Schalke 04’te sular durulmuyor. Huub Stevens’in görevine son verilip takımın başına Jens Keller’in de getirilmesi, antrenör krizini sona erdiremedi. Son haftalardaki üst üste alınan kötü sonuçlar, özellikle hazırlık kampında Bayern Münih karşısında alınan 5-0’lık ağır yenilgi spor kamuoyunda antrenör değişikliğini yine gündeme getirdi. Jens Keller’inde takımın düşüşünü önleyemeyeceği öne sürülen haberlerde yeni bir antrenörün takımı başına geçmesi için ağırlık kazanıyor.

Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray’ın rakibi olan Schalke’nin menajeri Horst Held, Teknik Direktör Jens Keller’in yenilgide suçu olmadığını belirtip destek verirken, kulüp yönetiminin antrenör krizine son vermek için acil bir toplantıyı çağrılması da dikkat çekici. Genç takımlar antrenörlüğünden Schalke’nin başına getirilen Jens Keller’in Bundesliga yanında Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan takımın yükünü kaldıramayacak görüşü ağır basıyor. Schalke’nin Alman milli eski futbolcularından Olaf Thon, “Bayern karşısında oynayan Schalkeli futbolcuların perfomansı beni gelecek için korkutuyor” dedi. Futbolcularla iyi çalışmalar yapmasına rağmen takımın başarılı olmadığnı vurgulayan Keller ise şunları söyledi: “Futbolcular maçta istenileni veremediler” dedi.

ARMİN VEH FAVORİ

Schalke yönetiminin ve taraftarlarının kalbinde yatan isim Mainz’ı çalıştıran genç teknik adam Thomas Tuchel. Kulübüyle 2015’e kadar sözleşmesi olan Tuchel’in gelmesi için yüklü bir tazminat ödenmesi gerekiyor. Schalke için öne çıkan isimler arasında Eintracht Frankfurt’un antrenörü Armin Veh, Beşiktaş’ı bir dönem çalıştıran Bernd Schuster yanında Alman milli takımın eski kaptanları Lothar Matthaeus, ile Stefan Effenberg’de var. Menajeri Held’in ise gönlünde yatan antrenörün Stuttgart’ta birlikte çalışıp şampiyonluk yaşadığı Armin Veh. Eintracht Frankfurt’ta başarılı bir performans gösteren ve tecrübeli bir çalıştırıcı olan Veh’in sezon sonu sözleşmesinin bitmesi, Frankfurt’la bu sözleşmeyi henüz yenilememesi büyük avantaj olarak görülüyor.