SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pektemek röportajının aslı!

11 Ocak 2013

Hafta başında Antalya'da yapılan Beşiktaş antrenmanında “9 Ocak'ta kiminle röportaj yapmak istersiniz?” sorusu soruldu. Biz de AMK ekibi olarak uzun zamandır sakat olan ve yeni yeni antrenmanlara başlayan Mustafa Pektemek'i tercih ettik. Önceki gün de takımın kamp yaptığı Sensimar Otel'in lobisinde Mustafa Pektemek, fotomuhabiri Hüseyin Çağlar ve ben 28 dakika 56 saniye süren bir röportaj gerçekleştirdik. Ve bu röportajı, üzerine basa basa söylüyorum ses kayıt cihazıyla kaydettik. Daha sonra gazetede Mustafa'nın açıklamaları yayınlandı. Ki bu açıklamaların içinde Mustafa'nın “koymayalım” dediği kısımlar yer almadı.

Dün öğle saatlerinde Antalya Kartal Yuvası Mağazası'nın açılışına gittiğim zaman Mustafa'nın konuyla ilgili attığı tweeti gördüm, “AMK gazetesinde yer alan ifadeler bana ait değil” yazıyordu. Mustafa ile konuştum, “Çok fazla tepki geldiği için böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldım” dedi. Ben de kendisine “Senin yerine tepkiyi ben alırım Mustafa, bana küfretsinler boşver” dedim. Daha sonra Genel Yayın Yönetmenimiz Gökmen Özdemir aradı ve olayı sordu. Ben de röportajın tamamıyla doğru olduğunu ve ses kaydının da olduğunu söyledim. Kendisi bana konuyla ilgili bir yazı yazmamı söyledi ancak ben Mustafa'nın yıpranmaması için böyle bir yazı yazmak istemediğimi söyledim. Daha sonra yazıyı isteyince ben de oturup yazdım ve gazeteye yazıyı yolladım.

Akşam saatlerinde ise editör arkadaşım Utkan Aydın mesaj attı ve Mustafa'nın Gökmen Özdemir ile konuştuğunu ve yazıyı koymayacağımızı söyledi. Ben de “Zaten koymak istemiyordum, iyi oldu” dedim. Kapalı olan akşam antrenmanı öncesi ise Mustafa ile bir kez daha konuştuk ve olayı kapatmamız gerektiğine karar verdik. Daha sonra internet sitesinde yaptığımız röportaj yalanlanınca bu yazıyı yazmaya karar verdim. Tekrar söylüyorum; Mustafa Pektemek benim bugüne kadar tanıdığım binlerce topçu içerisinde “adam gibi adam” olan birkaç isim içerisine koyulacak birisidir. Söylediği sözler baştan aşağı okunduğu zaman ne kadar doğru ve düzgün açıklamalar olduğu anlaşılacaktır…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek