SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK'nın geçtiğimiz ay sayfalarından duyurduğu Wesley Sneijder transferinde son perde bugün sahneleniyor. Kamuoyunun inanmadığı transfer haberleri AMK'dan takip edilirken Ünal Aysal'ın GS TV'de yaptığı Sneijder açıklaması Türkiye'nin bir numaralı spor gündemi haline geldi.

Bu transfer için oldukça sancılı bir süreçten geçen Galatasaray, önce Inter'in istediği 12 milyon Euro'luk bonservisi 7.5 milyon Euro'ya çekmeyi başardı. Galatasaray için son engel ise futbolcunun ta kendisiydi. Sneijder'e bir dönem Selçuk İnan'a yapılan teklifin benzeri yapıldı. Hollandalı'ya 6 milyon Euro bonus, yıllık 3.2 milyon Euro garanti para ve maç başına 25 bin Euro ücret önerildi. Camia Wesley Sneijder'in vereceği yanıta kilitlenirken öncü açıklama Ünal Aysal'ın danışmanı Bülent Tulun'dan geldi.

BU İŞİN B PLANI YOK

Bülent Tulun, “Sneijder, 24 saat içerisinde kararını bildirecek. Bazen yüzde 99 olacak dediğiniz transferler bile gerçekleşmez. Bu transfer olumlu bir ivme kazandı ama sonuç ne olacak bilmiyoruz.” dedi. Radyospor'a konuşan Tulun, “Sneijder konuyu son kez ailesiyle görüşecek” derken Sneijder'in alternatifi ile ilgili soruya da “Bu işe konsantre olduk. Bu iş bitmeden bir başka transfer ya da ikinci bir transfer olup olmayacağını söyleyemem” yanıtını verdi.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

‘BU KEZ KADIKÖY'E KALMAZ!' / TIKLAYIN

‘LİDERLİK ZORDUR' / TIKLAYIN

‘ÇOK HEYECANLIYIZ’ / TIKLAYIN

‘GALATASARAY’IN TEKLİFİNİ…’ / TIKLAYIN

SNEIJDER’E TWITTER DOPİNGİ / TIKLAYIN

 

 

Yayınlanma Tarihi:07:25,