SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalyan Tutto Mercato’nun haberine göre Galatasaray Milan’ın yıldız oyuncusu Boateng için teklif yaptı. Kulübe bonservis bedeli olarak 15 milyon euro, oyuncuya ise senelik 4 milyon euro öneren sarı-kırmızılıların teklifi kabul edilmedi.

Bu gelişmenin ardından akşam saatlerinde teknik direktör Massimiliano Allegri, kulüp direktörü Ariado Braida, asbaşkan Adriano Galliani ile Kevin-Prince Boateng'in arasında gerçekleştiren görüşmeden devam kararı çıktı.

Bir süredir kulüpte mutsuz olduğu ve ağırlıklı olarak, yaşanan ırkçılık olayları sebebiyle İtalya'dan ayrılmak istediği iddia edilen Boateng, toplantı sonrasında kulüp binasından herhangi bir açıklama yapmadan ayrılırken Adriano Galliani basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ganalı futbolcuyla yapılan görüşmenin olumlu sonuçlandığını söyleyen Milan Asbaşkanı Galliani, “Kevin-Prince satılık değil. O, Milan'da kalacak” ifadelerini kullandı.

SKY Italia ise toplantıya farklı bir boyut kazandırarak oyuncunun Milan'da kalacak olmasının yanı sıra, Boateng ile Allegri arasında taktiksel bir görüşmenin gerçekleştiğini bildirdi. Mevcut pozisyonundan memnun olmayan Ganalı futbolcunun Allegri ile görüştüğünü ve bu konudaki problemlerini İtalyan teknik adama ilettiği iddia ediliyor.

Toplantıdan ayrıldıktan sonra açıklama yapmayı reddeden Milan Teknik Direktörü Massimiliano Allegri ise, “Boateng ayrılacak mı? Bilmiyorum, bunu kendisine sorun” dedi.

Yayınlanma Tarihi:10:53,