SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gündemde Brezilyalı Carlinhos var; ancak sarı kırmızılı takıma önemli bir isim daha önerildi. İstanbul’da ilk görüşme yapıldı, Davala Antalya’da futbolcuyu izledi Radyospor’dan Özgür Sancar’ın edindiği bilgiye göre bu futbolcu, WfL Wolfsburg’ta forma giyen Ricardo Rodríguez… Ricardo’nun hem Alman hem de Türk menajeri sarı kırmızılılarla temasa geçti. İstanbul’da yapılan ve olumlu geçen görüşmenin ardından, Galatasaray yardımcı antrenörü Ümit Davala, Wolfsburg’un, Antalya’da, Beşiktaş’la yaptığı maçı izledi. Davalı’nın raporu doğrultusunda Fatih Terim İsviçreli futbolcunun alınmasına karar verirse görüşmeler başlayacak.

İSPANYOL PASAPORTU VAR

İspanyol pasaportu da taşıyan Ricardo Rodriguez’in İtalyan asıllı İsviçreli menajeri Jean Luca da şu an da Antalya’da bulunuyor.

DİNAMO KIEV’DE TALİP

Dinamo Kiev’in resmi teklifte bulunduğu başarılı sol bek, Galatasaray’dan gelebilicek teklif nedeniyle Ukrayna kulübüne kesin yanıt vermedi. Henüz 20 yaşında olan Rodriguez’e Dinamo Kiev, 2 yıllık sözleşme ve yıllık 1.7 milyon euro garanti para teklif etti.

G.SARAY’DA OYNAMAK İSTİYOR! 

Genç futbolcusu ise Türk menajerine, “Kiev’den gelen teklif iyi; ancak Galatasaray’la anlaşma olasılığı varsa benim tercihim Galatasaray olur. Hem Avrupalı hem de büyük bir takım. Şampiyonlar Ligi de çok önemli. İstanbul bir metropol. Ben İstanbul’da yaşayıp, Galatasaray’da futbol oynamayı tercih ederim” diye konuştu.

BONSERVİSİ 7 MİLYON EURO

Rodriguez’in sözleşme fesih bedeli 8.5 milyon euro olarak gözüküyor; ancak Türk menajerinin Galatasaray’la yaptığı görüşmede bu rakamın 7 milyon euroya çekilebileceğini söylediği öğrenildi. Geçen yıl devre arasında, Ocak ayında, Alman takımının eski teknik direktörü Felix Magat’ın isteğiyle İsviçre’nin Zürih takımından transfer edilen Ricardo Rodriguez’in sözleşmesi 2016 yılının Ocak ayında sona eriyor.

‘GELİRSE GALATASARAY’A ÇOK FAYDALI OLUR’

Rodriguez’in Antalya’da yakından takip eden FIFA Menajeri Mithat Halis ise, Özgür Sancar’a yaptığı açıklamada “Rodriguez çok kaliteli bir oyuncu. Wolfsburg’ta çok adam var. onlar iki takım çıkartabalirler. Bazı bölgelerdeki oyuncularda yığılma var. Dolayısıyla bazı oyuncuları elden çıkartabilirler. Bu Rodriguez olabilir. Galatasaray alırsa çok iyi bir transfer yapmış olur” dedi.

Radyospor – Özgür Sancar

Yayınlanma Tarihi:19:52,