SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanya Kral Kupası'nda, Celta Vigo karşısında hat-trick yapan Cristiano Ronaldo, maç sonrası son günlerde çok eleştirilen teknik direktörü Jose Mourinho’ya destek verdi. Birlik çağrısı yapan Ronaldo, taraftardan, Mourinho’ya yönelik tepkiye son vermesini istedi.

Ntvspor’un haberine göre, Real Madrid taraftarı ile Jose Mourinho’nun arası bugünlerde açık. Takımın, ligde ezeli rakibi Barcelona’nın 16 puan gerisine düşmesinin yanı sıra, taraftarın “Yaşayan efsane” olarak gördüğü kaptan Iker Casillas’ın yedeğe çekilmesi, taraftar ile Mourinho’yu karşı karşıya getirdi. Bernabeu tribünlerinden sık sık Mourinho’yu yönelik ıslıklar duyuluyor. “Marca” gazetesinin yaptığı son ankete bakılacak olursa, taraftarın yaklaşık yüzde 70’i, Portekizli teknik adamın gereksiz polemik yarattığı görüşünde.

İspanya Kral Kupası'nda, Celta Vigo karşısında hat-trick yapan Cristiano Ronaldo, maç sonrası, son günlerde çok eleştirilen teknik direktörü Jose Mourinho’ya destek verdi. Mourinho’ya yönelik tepkilerin futbolcuların konsantrasyonunu olumsuz etkilediğini vurgulayan Ronaldo, “Taraftardan, artık buna son vermelerini istemek zorundayım. Herkes hoşnutsuzluğunu yeterince gösterdi. Şampiyonlar Ligi ve Kral Kupası'nı kazanırsak, yine iyi bir yıl geçirmiş olacağız. Ancak bunun için, taraftar futbolculara olduğu kadar Mourinho’ya da destek vermeli” dedi. 2015 yılına kadar Real ile sözleşmesi bulunan Ronaldo geleceği hakkında ise, “Kulüple kontratım var ve şu anda mutluyum. Ancak futbol dünyasında her şey mümkün” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:14:18,