SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, THY Euroleague Top 16 Turu F Grubu’ndaki üçüncü maçında, İspanya’nın Caja Laboral takımı ile deplasmanda karşılaştı.

Kötü bir performans gösteren siyah beyazlı ekip, karşılaşmadan 77-51 mağlubiyetle ayrıldı.

Temsilcimiz mücadeleye hücumda yaptığı top kayıplarıyla başlarken Caja Laboral, Brad Oleson ve Thomas Heurtel’in sayıları İspanyol ekibini öne taşıdı. Oleson’un skorer oyunlarıyla farkı 13’e kadar çıkaran Laboral çeyreğin ortalardında koç Erman Kunter’e molayı aldırdı. Mola dönüşü her iki potada da beklenen hamleyi yapamayan Beşiktaş, rakibinin yüksek yüzdeli hücumlarına çözüm bulamadı. İspanyol ekibi 10-0’lık bir seri bularak oyunun hakimiyetini tamamen eline geçirdi. Çeyreğin sonunda da ritmini bozmayan Caja Laboral 27-7’lik üstünlükle 1. periyodu tamamladı.

İkinci periyodda oyuncu değişiklikleriyle birlikte ilk çeyrekteki hücum ritmininden biraz uzak kaldı. Temsilcimiz Beşiktaş, hücumda Falker ve Ewing’in oyunlarıyla sayı üreterek farkı az da olsa eritti. Caja Laboral, çeyrek sonuna doğru yarattığı ribaunt ve asistlerle yeniden toparlandı ve Beşiktaş’ın maça ortak olmasına şans tanımadı. Hücumlardan üst üste sayılarla dönen İspanyol ekibi devreyi 45-24 önde kapattı.

Üçüncü çeyrekte de savunmada Caja Laboral’ı durduramayan Beşiktaş, hücumda boyalı alanda istediği setleri uygulayamadı. 25 sayıya kadar çıkan farkı eritme adına dış atışlara yönelen siyah-beyazlılar, bu alanda da isabet bulamadı. Farkı açmaya devam eden Laboral çeyreği 63-35’le kapattı.

Dördüncü periyodda Beşiktaş’ın devam eden top kayıpları Caja Laboral’ın farkı 30’a kadar çıkarmasına neden oldu. Siyah-beyazlılar, çeyreğin ortalarında yakaladığı 8-0’lık bir seri ile farkı az da olsa aşağı çekti ancak İspanyol ekibini yakalamaya yetmedi.

Caja Laboral, temsilcimizi 77-51 mağlup ederek THY Euroleague TOP 16 turu üçüncü haftada 3. galibiyetini aldı. Beşiktaş ise üçüncü hafta sonunda da galibiyet sevinci yaşayamadı.

1.PERİYOT: 27-7 2.PERİYOT: 45-24 3.PERİYOT: 63-35 4.PERİYOT: 77-51

Yayınlanma Tarihi:23:35,