SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İskoçya’da liglerin yeniden düzenlenmesi üzerine tartışmalar devam ediyor. Hayata geçmesi an meselesi olan yeni sisteme en şiddetli şekilde karşı çıkan takım ise Rangers. Köklü kulüp tasarının gerçekleşmesi halinde, federasyonu İskoç Ligi’nden ayrılmak ile tehdit etti.

Ntvspor’un haberine göre yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle geçen sezon İskoçya Futbol Federasyonu tarafından 3.Lige düşürülen Rangers mücadelesine burada devam ediyor. İskoçya’nın en köklü kulüplerinden olan takım yaşadığı 54 şampiyonluk ile halen ülkenin en çok zafere ulaşan ekibi durumunda.

Yeniden yapılanmaya çalışan Rangers’ın hedefi en kısa sürede İskoç Premier Ligi’ne dönerek hem taraftarlarını memnun etmek, hem de ezeli rakibi Celtic ile kaldığı yerden mücadelesine devam etmek. Ancak son günlerde federasyonun ligi yeniden yapılandıracağını açıklaması ve tüm kulüplerin katıldığı görüşmelere Glaskow takımını çağırmaması Rangers cephesinde büyük tepkiye neden oldu.

İskoçya Futbol Federasyonu’nun gelecek sezon hayata geçirmek istediği yeni uygulamaya göre, Premier Lig ve Championship Ligi 12 şer takımla oynanacak, 2. Lig ile 3. Lig kaldırılarak yerine 18 taklımlı ulusal lig kurulacak.

Bu gelişmeye şiddetle karşı çıkan Rangers uygulamanın hayata geçmesi halinde İskoçya Futbol Federasyonu'nu ligden çekilmek ile tehdit etti. Konu ile iligli açıklamalarda bulunan kulübün asbaşkanı Charles Green “Şu an 3. Lig’de şampiyonluğun en kuvvetli adayıyız. Ancak bu anlamsız değişiklikle beraber bu sezon şampiyon olsak bile en alt ligde oynamaya devam edeceğiz. Yani bu sene şampiyon olmamızın artık bir anlamı yok. Futbolcularımız boşuna efor sarfediyor. İskoç liglerinden ayrılmayı ciddi ciddi düşünüyoruz. Önümüzde ne gibi opsiyonlar var onları değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:15:31,