SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor’un devre arası hazırlıklarını gerçekleştirdiği Antalya kampında anlaşmaya vardığı ve sezon sonuna kadar Galatasaray’dan kiraladığı Ceyhun Gülselam ile Kayserispor Kulübü Genel Menajeri Süleyman Hurma, kulübün kamp yaptığı Serik ilçesinin Belek beldesindeki Susesi Otel’de basın toplantısı düzenledi.

Süleyman Hurma, burada yaptığı konuşmada, Kayserispor’un lige çok iyi bir kadro ile iddialı bir şekilde başladığını, ancak bu sezon kendilerini sevenler ile taraftarlarını biraz üzdüklerini kaydetti. Ligin ilk yarısında bekledikleri sonuçları alamadıklarını ifade eden Hurma, güçlü ve iyi bir kadroya sahip olmalarına rağmen futbolda bu tür şeylerin yaşanabildiğini söyledi.

Hurma, ”Şu an son sıradaki takımın UEFA kupasına katılmak için çok ciddi şansı, beşinci sıradan itibaren de çok ciddi kümede kalma mücadelesi var. Ligde kaybedilmiş ya da kazanılmış çok büyük bir şey yok. Bazı takımların avantajı, bazı takımların da biraz dezavantajı bulunuyor” dedi.

Daha da güçlenmek için kadrolarında bulunmasını çok istedikleri Ceyhun Gülselam’ı Galatasaray’dan yarım sezon için kiraladıklarını bildiren Hurma, bu süreçte emeği geçenlere teşekkür etti. Hurma, ligin ikinci yarısında benzer şanssızlıkları yaşamayacaklarını ve olmaları gereken yerde olacaklarına inandıklarını dile getirdi.

Bir soru üzerine Hurma, anlaşmada satın olma opsiyonu olmadığını, ancak karşılıklı memnuniyet söz konusu olması durumunda Kayserispor’un Ceyhun Gülselam’ı transfer edebilecek güce sahip bir kulüp olduğunu, gereğini yapacaklarını belirtti.

CEYHUN’UN TRANSFERİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİ; Galatasaray’dan sezon sonuna kadar kiralanan futbolcu Ceyhun Gülselam ise büyük bir kulübe geldiği için mutluluk duyduğunu söyledi. Kayserispor’un UEFA Kupası’na katılmak gibi önceden belirlediği bir hedefi olduğuna dikkati çeken Ceyhun, ”Daha bir şey kaybetmedik. O hedefe ulaşmak için takım olarak elimizden geleni yapacağız. İnşallah o hedefe takım olarak ulaşırız” dedi.

Bu süreçte hem idmanlarda hem de maçlarda kendisini geliştirmek ve kanıtlamak için iyi bir fırsat elde ettiğini belirten Gülselam, elinden geleni her zaman yapacağını söyledi.

Kayserispor’da yeterince süre görev alabileceğine inanıp inanmadığı sorulan Ceyhun Gülselam, her zaman kendisine güvendiğini ve bir sıkıntı olacağını sanmadığını dile getirdi.

Galatasaray’dan ayrılık sürecinde Fatih Terim ve ekibiyle neler konuştuğu sorulan Ceyhun Gülselam, ”Orada da açık söylemem gerekirse mutluydum. Herkesle de iyi anlaşıyordum. Tabi ki hocamla konuşmadan bu iş olmadı. Bana her zaman yardımcı oldu, ama görüşmeler benimle hocam arasında. O yüzden çok bir şey söyleyemem” diye konuştu.

Ceyhun Gülselam, bir gazetecinin kalbinde rahatsızlık olduğu belirlenen ve sahalardan yaklaşık 6 ay uzak kalacağı açıklanan eski takım arkadaşı Trabzonsporlu Giray Kaçar ile ilgili düşüncelerini sorması üzerine, ”Çok tuhaf oldum ilk duyduğumda. Buradan Giray ağabeyime ‘geçmiş olsun’ diyorum. Gerçekten acı bir haber Türk futbolu için. Umarım en kısa sürede iyileşir” dedi.