SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yelken Federasyonu Başkanı Ahmet Gençtürk, “2012 Londra Olimpiyatları’nda Arjantin Milli Takımı’na 470 sınıfında bronz madalya kazandıran İtalyan antrenör Adrea Mannini’yi Türkiye’ye davet ettik” dedi.

Ahmet Gençtürk, yelken camiasının olimpiyatlardaki madalya özlemine son vermek için yoğun mesai harcadıklarını belirtti.

2016 Rio Olimpiyatları’nda ilk 10’a girmeyi hedeflediklerini vurgulayan Gençtürk, 2020’de ise yelken sınıfında Türkiye’ye ilk madalyayı kazandırmayı amaçladıklarını ifade etti.

Gençtürk, bu doğrultuda çalışmaya devam ettiklerine değinerek, kendini kanıtlamış yabancı antrenörleri Türk Milli Takımı’na kazandırmak için çaba sarf ettiklerini dile getirdi.

Gençtürk, “Muğla’nın Bodrum ilçesinde 2-6 Şubat tarihlerinde Yarıyıl Kupası yarışları yapılacak. 2012 Londra Olimpiyatları’nda Arjantin Milli Takımı’na 470 sınıfında bronz madalya kazandıran İtalyan antrenör Adrea Mannini’yi Türkiye’ye davet ettik. İtalyan antrenör, sporcularımızı Yarıyıl Kupası’nda değerlendirecek. Anlaşırsak, milli takımımızı 2016 Rio Olimpiyatları’na Mannini hazırlayacak” şeklinde konuştu.

YERLİ ANTRENÖRLERİ DE ÇALIŞTIRACAK

Mannini’yi somut başarısı olduğu için tercih ettiklerini anlatan Gençtürk, “Arjantin, bu hocayla birlikte çıkışa geçti. Bu durum sporcularımızı ayrıca motive edecektir. Bütün amacımız Türk yelkeninin çıtasını yükseltmek” diye konuştu.

Gençtürk, Mannini’nin anlaşmaları durumunda aynı zamanda yerli antrenörleri de çalıştıracağına dikkati çekerek, böylelikle Türk antrenörlerinin de seviyesinin yükseleceğini savundu.

Gençtürk, İtalyan antrenörden aynı zamanda seminerlerde de faydalanacaklarını sözlerine ekledi.