SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’nin Antalya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Stoch’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

– Bu ödülü almak benim için çok önemliydi. Bunun için bir daha çok teşekkür ediyorum. İlk adımı duyduğum zaman gergindim ve daha sonrasında çok büyük gururla sahneye çıktım. Bütün goller çok güzeldi ve herkes kazanabilirdi. Belki de benim öne geçmemin en önemli etkeni Fenerbahçeli olmamdı. Çünkü çok fazla taraftarımız olduğu için bir adım öne geçtim.

– Ballon D’or gecesi harika bir geceydi. Sadece benim için değil kulübümü de temsil ettiğim için de harikaydı. Bu ödül beni değiştirmeyecek. Ama bundan sonrası için bir motivasyon kaynağı olacak.

– Lionel Messi ile tanışıp, konuşmak çok heyecan vericiydi. Benim idolüm olan bir futbolcu. Ödülden sonra birçok tebrik aldım. İlk kimin tebrik ettiğini şu an hatırlamıyorum ancak herkese teşekkür cevabımı ilettim.

– Basına ne hocam ile ne de hiçbir arkadaşım ile ilgili olumsuz hiçbir şey söylemedim. Bu haberler tamamen yalan.

– Hocama ve tüm arkadaşlarıma saygı duyuyorum. Caner’den iyi oyuncu olduğum yönünde bir şey söylemedim.

– Slovakya’dan bu derece önemli ödül kazanan ilk futbolcu oldum.

– Şu anda Fenerbahçe’deyim ve tek düşüncem kulübüme katkı sağlamak.

– Fenerbahçe’de olduğum sürece işime odaklanacağım, tüm dikkatimi Fenerbahçe’ye vereceğim. Transfer iddiaları ile ilgilenmiyorum.

– Dün Alex’le konuştum. “Ödülün yarısı senindir” dedim, o da “yüzde 70’i senin 30’u benim” dedi, ben de “50-50 olsun” dedim.

– Bana verilen şansları iyi değerlendirmeye çalıştım. Ama gol bulamadım. Bulsaydım belki de başarılı olduğum konuşulacaktı.

– Bana kızmasın ama Selçuk Şahin’in idmanlarda böyle goller attığını hiç görmedim.

LEFTER KÜTÜPHANESİ AÇILIYOR / TIKLAYIN