SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezonun ilk Grand Slam turnuvası Avustralya Açık’ta Türkiye’yi temsil eden Marsel İlhan, ilk eleme turunda Hırvat Nikola Mektic ile karşılaştı. İlhan, karşılıklı kazanılan servis oyunlarının ardından rakibinin servisini kırarak, ilk seti 6-4 kazandı.

Mektic karşısında ikinci sette de başarılı performansını sürdüren İlhan, zaman zaman ters esen rüzgar yüzünden zorlansa da Hırvat raketin servisini iki defa kırmayı başardı. Marsel İlhan seti 6-2, maçı da 2-0 kazandı.

İlhan, ilk maçı kazanarak iyi bir başlangıç yaptığını ve Türkiye’yi başarıyla temsil etmekten mutlu  olduğunu söyledi. İlhan, 2013 yılının istediği gibi geçmesi dileğinde de bulunarak, Türkiye Tenis Federasyonu’na, sponsorlarına ve antrenörü Erhan Oral’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Bir grup Avustralyalı Türk, Marsel İlhan’ı ilk maçında yalnız bırakmadı. Maç boyunca İlhan’a destek veren taraftarlar, maç sonunda da sporcuyla resim çektirdi.

Milli raket, elemelerin ikinci turunda yarın Taylandlı Danai Udomchoke ile karşılaşacak.

Kadınlarda Türkiye’yi temsil eden Çağla Büyükakçay ise ilk tur maçında yarın Taylandlı Tamarine Tanasugarn ile mücadele edecek.