SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın domine ettiği La Liga’da, Marca’da yer alan ve bireysel performansların okuyucular tarafından değerlendirildiği “Sezonun en değerli oyuncusu” yarışı da sürüyor.

Tahmin edildiği gibi gol krallığı yarışında açık ara önde olan Barcelona’nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi, bu kategoride de rakiplerinin uzağında zirvede yer alıyor.

Marca okuyucuları, her maçta beğendiği üç isme, 1’den 3’e kadar kadar puan veriyor ve sıralama bu puanlar doğrultusunda oluşuyor.

Bu hafta cezası nedeniyle Mallorca karşısında forma giyemeyen Arda Turan ise topladığı 14 puanla 12. sırada yer alırken, aynı puana sahip olduğu Cristiano Ronaldo’nun bu hafta 2 puan alması sonucu Portekizli yıldızın gerisine düşmek zorunda kaldı. Arda’nın takım arkadaşı Radamel Falcao ise topladığı 18 puanla 7. sırada yer alıyor.

La Liga’da şu ana kadar yapılan maçların ardından oluşan “Sezonun en değerli oyuncusu” sıralaması şöyle:

Messi – 38 puan Iago Aspas – 30 puan Navas – 25 puan Vela – 24 puan Ebert – 22 puan Rubén Castro – 20 puan Falcao – 18 puan Aduriz – 17 puan Cristiano Ronaldo – 16 puan Martins – Leo Baptistao – 15 puan Arda Turan – 14 puan

Ajansspor