SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş Tuttur Cup’ta karşı karşıya geldikleri Beşiktaş maçının ardından yaptığı açıklamada turnuva kapsamında ciddi rakiplere karşı iki hazırlık maçı oynadıklarını ve iki maçta da olumlu işler yaptıklarının altını çizdi.

Atılan golden ve galibiyetten çok sahada neler yapabileceklerini gördüklerinin önemli olduğunu vurgulayan Güneş, futbolcularına aşırı bir yükleme yapmadan mücadele etmeye çalıştıklarını söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Medical Park Antalyaspor maçı öncesinde oyuncularının performansını görme şansı yakaladığını ifade eden Güneş, daha iyi oynayabilecek bir takım olduklarını ve futbolcularına güvendiğini belirtti.

Güneş, ”Beşiktaş’a karşı daha üstün oynadık. Rahat kazanabileceğimiz bir maçtan penaltı atışları sonucunda galip gelebildik” dedi.

Kamp sürecinin ardından bazı oyuncularının beklenen performansı hemen gösteremeyeceğine işaret eden Güneş, ”Takımı tam kadro buraya getirme şansımız olmadı. Henüz takımı daha oturtamadık. Kimin oynayacağını oyuncuların performansına göre belirleyeceğim. Takımımın genel durumunu Antalya ve Mersin maçları ortaya çıkarır” diye konuştu.

Şenol Güneş, takıma yeni katılan Abdullah’ın da performansını beğendiğini kaydetti.