SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfer dönemimin gözde isimlerinden olan Radamel Falcao, İtalya Serie A’dan gelen tekliflere açık kapı bıraktı.

Porto’dan Atletico Madrid’e gelip gollerine devam eden ve her maç değerini arttıran yıldız oyuncu, forvet transferi yapmak isteyen dev kulüplerinin de listesinde birinci sırayı alarak tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

ABRAMOVICH’IN GÖZÜ FALCAO’DA

Oyuncunun devre arası transfer döneminde adı en çok Rus milyarder Roman Abramovic’in takımı Chelsea’yle anılmıştı ama “Mavilerin” Demba Ba transferi, Falcao’nun en azından sezon sonu tekrar gündeme gelmesini sağlayacak.

Kolombiyalı’yla ilgilenen diğer iki kulüpte Manchester City ve Real Madrid. Falcao’nun taliplerinin sürekli artması kulüp başkanı Enrique Cerezo’nun da canını oldukça sıkıyor. Geçen günlerde İspanya radyosuna konuşan Cerezo, “Sanırım birileri şaka yapıyor veya kelimeleri yanlış kullanıyor” diyerek Falcao’nun transferine kesinlikle izin vermeyeceğini vurgulamıştı.

ÇİZMEYE SICAK BAKIYOR

Falcao ise bu konuda bir açıklama yaptı. 26 yaşındaki Kolombiyalı, “İtalya Ligi’ni hiç bir zaman göz ardı edemem hem Juventus hem de Milan sevdiğim ve saygı duyulması gereken takımlar ama şu anda nereyi ya da hangi ülkeyi tercih edeceğimi söyleyemem” diyerek İtalyan ekiplerine de göz kırpmış oldu.

LA Liga’da attığı 17 golle Krallık yarışında Lionel Messi’nin ardıdan ikinci sırada bulunan Falcao daha önce yaptığı açıklamada sezonu Atletico Madrid de tamamlamak istediğini belirtmişti.

Yayınlanma Tarihi:23:05,