SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dizginler…

9 Ocak 2013

Yer Antalya, Side… Beşiktaş, takım olarak otelden uzak bir yere piknik yapmaya gidiyor. Yeni transfer Gökhan Süzen ise takımın kamp yaptığı otelde yayıncı kuruluşun canlı yayınına katılıyor…

Buraya kadar her şey normal görünüyor ama işin garip tarafı olayın iç yüzüne bakınca çıkıyor! Bu röportajdan ne kafile başkanlığını yürüten Futbol Komitesi Üyesi Ahmet Kavalcı'nın, ne İdari Menajer Levent Gökçeoğlu'nun, ne Basın Sorumlusu Coşkun Gülbahar'ın ne de takımın yanından 1 dakika bile ayrılmayan Beşiktaş TV'nin haberi var! Burada hiç suçu olmayanlar röportajı yapan yayıncı kuruluşun muhabiri ve Gökhan Süzen. Gazetecilik zor iştir; bazen yasaklara bile aldırış etmeden, takımın kamp yaptığı otelin önünden ayrılmadan, yeri geldiğinde orada yatıp kalkmayı gerektirir. Ama yeni yönetime anlayış da göstermek gerek. Bazı kuralları varsa uymak gerek, ‘onların da bir bildiği vardır. Dediklerini yapmak gerek' mantığıyla bazen kendinizi geri çekersiniz. Çekersiniz çekmesine ama yönetimin de dizginleri elden bırakıp, yayıncı kuruluşun eline verdiğini görmek hem yıllardır Beşiktaş'ı takip eden biz basın mensuplarını hem de siyah-beyaz renklere gönül verenleri üzüyor.

Düşünsenize daha futbolcu size imza atmadan, kamp yaptığınız otele yayıncı kuruluşun girip röportaj yaptığını. Ve bunun Fenerbahçe ya da Galatasaray'ın başına geldiğini! Ben imkan bile vermiyorum. Beşiktaşlı futbolcuların neler söyleyeceğini sadece yayıncı kuruluşa abone olanlar izleyecekse biz niye bu işi yapıyoruz? Ve Beşiktaş; bütün röportajlarını yayıncı kuruluşa verecekse niye resmi televizyonunu kurdu? Ve Samet Aybaba; “Size söz, Antalya'de hem benimle hem takımla röportaj yapacaksınız” diyerek acaba kendisini mi kandırdı? Yoksa dizginleri yayıncı kuruluşun eline vermek Beşiktaş'ın işine mi geliyor?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek