SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, GS TV'de açıklamalarda bulundu. Aysal, Sneijder transferi ile ilgili olarak “Inter Başkanı ile konuştuk, çalışmalarımıza başladık. 1-2 gün içerisinde durum kesinleşir” dedi.

İşte Aysal’ın konuşmalarından satır başları…

“HOCAMIZ LİSTEYİ VERDİ”

Sağolsun hocamız listeyi verdi. Listede Sneijder var, Carlinhos var, Chadli var. Galatasaray’da hiçbir şey gizli kalmaz. Basına dönük olarak şeffaf bir duruşumuz var. Yeni bir şey söylemedim, bunların hepsi gazetelerde var.

Hocanın talepleri benim için önemli. İki pozisyon için takviye istedi hoca. Biz de ciddiye aldık. Şu anda düşünüyoruz. Sol bek mi kanat oyuncusu mu o konuda net bir karar yok. Belki hocamız kimseyi talep etmez ilerleyen günlerde. 10 numara önemli bir pozisyon. oranın doldurulması bize büyük güç getirecek. Sneijder’in o konumu en iyi yönetecek oyunculardan biri olduğu açık.

“LİGİN TEK ŞİRKET OLMASI BÜYÜK BİR GÜÇ SAĞLAR”

Şirketleşme Türk futboluna çok faydalı olur. Tüm sporkulüplerinin temelinde gerekli ihtiyaçların giderilmesi vardır. Şirketler rahat gelişebiliyor. Değişimi kabul ederseniz gelişimin kapısını açarsınız. O zaman daha fazla avantaj sağlayabilirsiniz. Ligin tek şirket haline gelmesi büyük bir güç sağlar. Böyle olursa kendi kendini daha rahat kontrol eden bir mekanizma kurulabilir. Yarışma ortamı kişileştiriliyor. Yöneticilerin 1. görevi kulüplerini yönetmek olurken komşularıyla da iyi geçinmek olmalıdır.

“KORUMAK İSTEDİĞİM CAMİADAN BİZE SALDIRI GELDİ”

Ben 19 aydır bu işin içindeyim. Çok deneyimli bir yönetici kadrosuyla yönetiliyoruz. Biz de yeni hedeflerle geldi. Benim diğer kulüplere yönelik tenkidim hiç olmadı. 3 Temmuz süreci başlarken ben “Biz bu işe karışmayalım” dedim. Ama 1 hafta geçmeden benim korumak istediğim camiadan bize saldırı geldi. Ben bir savunma mekanizması kurmaya çalıştım. Ben 3 Temmuz sürecinden kaçmaya çalışırken beni içeriye çekmeye çalıştılar. Orada mümkün olduğu kadar dikkatli olduğumu düşünüyorum. Bazı maksadını aşan ifadeler de olabilir.

“DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Daha yapmak istediklerimizin yüzde 25’ini yapmadık. Biraz daha zamana ihtiyacımız var. Galatasaray’a geldiğimde ana hatları anlatmaya çalıştım. Belki gereğinden de fazla konuşmak zorunda kaldım. İleriye dönük olarak yapılacak işler şimdiye kadar yapılanların 3-4 misli fazla olacak.

“STAT ZEMİNİ DERBİYE YETİŞEBİLİR”

Statla ilgili beklemediğimiz bir sorun yaşadık. Biz bu statta kiracıyız. Bir çivi bile çakarken izin almamız gerekiyor. Alt yapılara karışma hakkımız yok. Cluj maçında çok kötü bir tecrübe yaşadık. Bizim için kara bir gündü. Bizim görevimiz sorunları çözmek. Oturduk, düşündük. Yapılan çalışmalar sonunda; sahanın yapılışından itibaren drenaj sisteminin yanlış yapıldığını öğrendik. Tüm bunlar gözden geçirilerek tüm drenaj sistemi yeniden kuruldu. Biz Beşiktaş maçına yetişememe riskini göze aldık. Sanırım derbi maça yetişecek. Eğer yetişmezse Olimpiyat Stadı’nda oynanacak derbi.

“GALATASARAY GELENEKLERİNE BAĞLI BİR KULÜP”

Biz yedek ve asil üyeleri birleştirdik. Herkesin çalışmasına ihityacımız var. Hiçbir yönetim kurulunda üyelerin aynı seviyede çalıştığı yoktur. Bu bir paylaşımdır. Bir arkadaşımız az bir vakti varsa diğerleri onun açığını kapatıyor. Yönetim Kurulu’ndan beklentim güncel işlere karışmaları değil. Olayı iyi izlemeleri ve değerlendirmeleridir. Benim sorunum Galatasaray’da bugüne kadar seçilmiş olanlar güncel problemler içinde çalışıyor. Seçilmiş olan birine hesap soramazsınız. Ona hesabı Genel Kurul sorar. Bizim kulübümüz çok gelenekçi. Ama bugüne kadar da tüm ileri hamleleri yaptı. Doğru izah edilirse camiamızın kurumsallaşmayı kabul edeceğine inanıyorum. Galatasaray’da benim hedefim; başarılara süreklilik kazandırmaktır.

“ÖNCELİĞİMİZ GALATASARAY’I DÜZE ÇIKARMAK”

Biz kendi kulüplerimizin içini temizlerken bağlı olduğumuz otoritelerin de kendi içlerini temizlemesi gerekiyor. Bazı grupları bir takım kurumları ele geçiriyor. Bizim önceliğimiz Galatasaray’ı düze çıkarmak. Ondan sonra alt yapı çalışmalarına yönelmek.

MEIRELES OLAYI

Biz Federasyon seçiminde oy kullanmadık. Bizim oyumuz orada bir şey değiştirmezdi. Kurulun alt kurumlarda endişelerimiz oluştu. Endişemizde haklı olduğumuzu bazı olaylarda gördük. En son bir olay yaşadık. Disiplin Kurulu birine ceza veriyor. Sonra Tahkim Kurulu bunu indiriyor. Ben itiraz edip 21 gün ceza alıyorum. Biz Engin olayında Tahkim’e gittik ama laf olsun diye müracaat ettik. Başka bir takım müracaat etti, 11 maçlık ceza 4 maça iniyor. 6 saatlik video izlediler. Bu 3 saniyelik bir iş, ne bu Tarzan filmi mi?

“SALON YAPACAĞIZ”

Basketbol ve voleybol için bir salon yapacağız. Yer tespiti yapıyoruz. bu stadın yanında yapmak istedik ama olmadı. Çalışmalar sürüyor. Sorun olmazsa stadın yanında olacak, sorun olursa da başka yerde kesin olacak. Bizim 2 ana kalemimiz var. Kulüp ve Sportif A.Ş… Biz futbolun gelirini başka yere kullanamayız. Çok dikkatli çalışıyoruz.

SNEIJDER TRANSFERİ

Dün İtalya’ya gittim. İnter Başkanı beni davet etti. Dün öyle yemeği yedik. Tanışma yemeği gibiydi. Bu vesileyle iş birliği konuştuk. Yemek sırasında Sneijder olayı da konuşuldu. Ama toplantının konusu o değildi yine de konuşuldu. Müspet bir ivme kazandı, ben de direktiflerimi verim, çalışmalar başladı. 1-2 gün içerisinde durum kesinleşir. Biz çok büyük paralar vermeyi düşünmüyoruz. Müzakereler sırasında fiyat indirimi olacaktır. Galliani (Milan başkanı) beni kendisi aradı. Ben de kendisini ziyaret ettim. Bana şampiyonlar ligi kupalarını gösterdi. Antonini ile ilgili sohbet de oldu. Biz oyuncu ile ilgilenmedik.

SNEIJDER BORSAYA BİLDİRİLDİ!

İMPARATOR SONUNDA PATLADI!

ÇAKIR’A ŞOK YASAK!

Yayınlanma Tarihi:17:07,