SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sir’den Lampard’a yeşil ışık

Sir’den Lampard’a yeşil ışık

İngiltere Premier League takımlarından Manchester United, sezon sonunda Chelsea'den ayrılacak Lampard'ı Old Trafford'a taşımaya hazır.

Lampard’ın menajerinin, “Lampard sezon sonu Chelsea’den kesin olarak ayrılıyor” açıkamasını yaptıktan sonra, Sir Alex Ferguson harekete geçti ve 34 yaşındaki yıldızın hala çok iyi bir performans gösterebileceğini ifade etti.

Manchester United, başarılı oyuncu Lampard’ı Chelsea’ye transfer olduğu dönemde kadrosuna katmak istemiş fakat oyuncu tercihini Londra temsilcisinden yana kullanmıştı.

Sir Alex Ferguson’un Lampard’a bir yıllık bir sözleşme önereceği fakat bu süre içinde Lampard’ın göstereceği performansa göre sözleşmenin uzatılacağı da gelen bilgiler arasında.

Lampard’la ücret konusunda anlaşıldığı takdirde sözleşmenin bu ay sonuna kadar tamamlanmasının olası olduğu söyleniyor. Eğer sözleşme resmiyete dökülürse İngiliz futbolcu sezon sonuna kadar Chelsea forması giyip ardından yeni takımına katılacak.

Frank Lampard’ı isteyen bir Premier Lig ekibi, Avrupadan ve Amerika’dan da çok sayıda kulüp tarafından istenildiği biliniyor. Bunu bile United yönetimi youncunun menajerleriyle görüşmeye başlamış durumdalar.