SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısı için hazırlıklarını Antalya’da sürdüren Beşiktaş’ın orta sahadaki yıldız ismi Manuel Fernandes basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kampı değerlendirerek sözlerine başlayan Fernandes, “10 günlük aradan sonra grup olarak birbirimizi özlemiştik. Hem özlem giderdik hem de bu güzel havada çalışma imkanı bulduk. Buradaki çalışma bizim için önemli. Sakatlığımdan sonra burada olmaktan dolayı mutluyum. İlk yarıda bizden beklenenin tam tersi bir performans sergiledik. Liderin sadece 3 puan gerisindeyiz. İkinci yarıda da bunun üzerine koymak istiyoruz” dedi.

Uzun zaman sonra antrenmana çıktığını vurgulayan Portekizli oyuncu, “Uzun süreden sonra idmana çıktım ki; bu sevindiriciydi. Ama idmanda yüzde 100 performans sergileyemedim. Hedefim İstanbul BB maçında oynayabilmek” diye konuştu.

“ŞU AN TRANSFERİ KONUŞMA ZAMANI DEĞİL”

Sezon başında takımdan ayrılmak istediği haberlerinin hatırlatılması üzerine Fernandes şöyle devam etti: “Hiçbir zaman gitmek istiyorum demedim. Bu konuda bilgim yok. Bugünkü bakış açımla 6 ay önceki düşüncem değişmedi. Beşiktaş’a geldiğim ilk günden itibaren benden yekleneni yüzde 100 vermeye çalışıyorum. Kontratımın bitmesine 1.5 senelik zaman zarfı var. Bunu konuşmak için iyi zaman değil. Şu an dizimde sakatlık var ve onun iyileşmesi için çaba harcıyoruz. Bir an önce iyileşip sahalara dönmek istiyorum. Kulüp kalmamı istiyorsa daha uygun bir zamanda da oturup anlaşırız.”

Gençlere yardımcı olmaktan hoşlandığını dile getiren Fernandes, “Bir zamanlar ben nasıl gençsem ve büyüklerden bir şeyler örnek aldıysam, şimdi de ben gençlere yardım etmeye çalışıyorum. Takımdaki genç oyunculara yardımcı olmak bana gurur veriyor” dedi.

2012 Avrupa Şampiyonası’na çağrılmamasının sorulması üzerine Fernandes, “Bir çok oyuncunun hayali Avrupa Kupası veya Dünya Kupası finallerinde oynamak. Benim önceliğim bu değil, önceliğim bir an önce sakatlıktan kurtulup takımıma faydalı olmaktır” diye konuştu.

Geçen sezon iyi bir takım olmayı başaramadıklarını söyleyen Fernandes, “Her zaman kaliteli oyuncular takımda olduğu zaman iyi bir grup olacak diye bir şey yok. Geçen sezon iyi oyuncular vardı ama iyi takım olamadık ama bu sene iyi takım olduk. Kollektif bir takımız. Belki çok iyi veya çok kötü takımız ama çok iyi bir grubuz” ifadelerini kullandı.

Samet Aybaba’nın çok iyi bir iş çıkardığını söyleyen Fernandes, “Hoca elindeki kadroya rağmen çok iyi iş çıkardı. Oyunculardan maksimum verimi aldı. Bana da yardım etti. Onun için sadece iyi şey konuşabiliriz” şeklinde konuştu.

Taraftarın kendisine yönelik sevgisinden de mutlu olduğunu söyleyen Fernandes sözlerini şöyle bitirdi, “Geldiğim yere çalışarak geldiğime inanıyorum. Çalışmamın sonucunda da taraftarın beni ödüllendirmesi beni mutlu ediyor. Ama futbolda her şey çabuk unutulabiliyor. Ben çalışmalarıma onun için devam ediyorum. Ya aynı ya da üstüne konularak devam etmeniz gerekiyor. Ama taraftarın bana olan sevgisi beni mutlu ediyor.” (Lig TV)

KARTAL’A SÜRPRİZ GOLCÜ / TIKLAYIN