SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ergin Ataman…Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli basketbol antrenörlerinden biri…Geride bıraktığımız sezon Beşiktaş’ın başında tüm kupalara ambargo koyan Ataman, şimdi G.Saray Medical Park ile daha büyük hedeflerin peşinde.

Sarı-kırmızılı takımın tecrübeli antrenörü AMK’dan Deniz Eke’nin sorularını cevapladı ve G.Saraylı taraftarlara umut dolu mesajlar verdi.

Ataman, G.Saray’ın vizyonundan övgüyle bahsederken tüm branşlarda dünya kulübü olma yolunda ilerlediğini ifade ederek Basketbol gibi bu kadar izlenen bir branşta bizim en yukarılarda olmamız gerekiyor. Son iki sezonda Oktay Mahmuti ile birlikte hem Türkiye'de final oynadı Galatasaray, Cumhurbaşkanlığı kupası kazandı, Eurolig'de oynama başarısı gösterdi.Sezon başında görevi devralırken üst hedeflere göre bir takım kurduk.Bunu yaparken Ünal Aysal bize çok büyük destek verdi. İyi bir kadro yapmanız için maddi olarak güçlü olmanız lazım” yorumunu yaptı.

Sezon başından bu yana yaşanan talihsiz sakatlıkların, kendilerini zor durumda bırakmasına rağmen hedeflerinden sapmadıklarını da belirten Ergin Ataman “Ligin ikinci devresinde ciddi bir fikstür avantajımız olacak. Şampiyonluktan başka düşüncemiz yok ama normal ligi zirvede bitirip, play-offlara avantajlı girmeliyiz” dedi.

Beşiktaş’taki eski öğrencisi Carlos Arroyo’nun da aralarına katılmasıyla birlikte daha da güçlendiklerini açıklayan Ataman “Arroyo sistemi bilen, kendine güveni üst seviye bir oyuncu.Dinamik katacak birisi.Tek transfer hakkımız kaldı.İlerleyen dönemlerde belki bir uzun oyuncu ile takımı güçlendirebiliriz. Pops Menasah Bonsu Maccabi'deydi. Sakatlık geçirdi, ameliyat oldu ve takımdan ayrıldı. Transfer konusunda hamle yaptık ama Beşiktaş'a kurallar gereği bir bedel ödememiz gerekiyordu.Uzlaşamadık ve gerçekleşmedi” ifadesini kullandı.

‘BEŞİKTAŞ’IN EUROLIG’DE  DAHA BAŞARILI OLMASINI İSTERİM…’

“Beşiktaş'ın Top-16 ya kalmasını başarılı bir adım olarak görüyorum. Mütevazi bir bütçeyle kurulan ekip için önemli bir gösterg bu. Fakat gönlüm burada da başarılı olmasını bir adım daha yukarıda olmasını istiyor. Beşiktaş'ın sıkıntılarından birisi kadronun tamamen yenilenmiş olması. Yepyeni bir kadro top 16 da yer alan takımlara göre daha düşük bütçeli kadronun burada çok büyük başarılar yapması kolay değil bence biraz bunun sıkıntısını çekiyor Beşiktaş.”

BENİM İÇİN BAŞARI ŞAMPİYONLUKTUR!

“Türkiye Şampiyonu olmuş bir takımın hedefi Top 16 olmamalıdır. Bugün biz 16 takım içindeyiz ama benim için kesinlikle başarı değil ilk 8 bile değil. Benim için başarı şampiyonluktur! Bugün Eurolig'de şampiyonluk zor bir süreç ama benim için şampiyonluk dışındaki en küçük hedef final-four içinde olmaktır.”

TWITTER’DA Kİ KÜFÜRLERDEN ÇOK RAHATSIZ OLUYORUM…

“Ben birşeyi yazarken söylerken üzerine çok düşünerek yaparım bunu. Hiçbir zaman saygı kurallarını da aşmam. Eleştirim varsa eleştiririm, yeri geldiğinde rakiplerimi takdir de ediyorum. Twitter'da bunları aktarabileceğiniz bir yer. Bir basketbol adamını 55 bin kişinin takip ederek basketbolla ilgili görüşlerini anlaması güzel bir durum. Fakat zaman zaman bazı arkadaşlar çok ağır hakaret, küfürler ediyorlar. Ben bundan çok rahatsız oluyorum. Şu yüzden rahatsızım, benimle bir derdi olan varsa yüzüme söyleyebilir. Oradan kolayca küfür etmek rahatsız edici. Ama sosyal medyayı kullanmaya devam edeceğim.

PIANIGIANI AVRUPA’NIN EN İYİLERİNDEN…

“Pianigiani benim çok iyi dostum. O ilk buraya geldiği zamanda bunu söyledim. Biz birlikte çalıştık Siena'da ve benim asistan koçluğumu yaptı. Ama o dönemde bile çok bilgili ve ileriye dönük bir antrenördü. Kendini ispat etmiş birisidir. Bana göre Avrupa'nın en kariyerli antrenörlerinden bir tanesidir. Teknik bilgisi ve kişiliği asla tartışılamayacak birisidir.İkimizin farklı kulüplerde antrenör olması bizim dostluğumuzu hiçbir şekilde bozamaz..”

Deniz EKE/AMK

G.SARAY EKSİK ÇALIŞTI / TIKLAYIN

LİDERLİK ZORDUR

AMK NE DİYORSA O!

 ‘KRALINI ALIRIZ’

FENER’İN TEKLİFİNE RET!

‘ONA İHTİYACIMIZ VAR’

NBA’DE CİNSEL TACİZ

MENAJERİ AÇIKLADI

O KALECİ KONUŞTU

FAVORİ G.SARAY

Yayınlanma Tarihi:22:05,